reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone SE 2

Apple iPhone SE 2’yi bekleyenler için güzel bir haber daha

Apple‘ın halen satışta olan ufak boyutlu akıllı telefonu iPhone SE, tahminler doğruysa 2018 içeriside yenilenecek. Gelen son bilgiler ise iPhone SE 2’nin geleceğe uyumlu olacağını gösteriyor.

Advertisement

Geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan TrendForce‘a göre Apple iPhone SE 2, 2018 içerisinde kesin olarak raflardaki yerini alıyor. Yine 4 inç boyutunda bir ekrana sahip olacağı söylenen telefon, çok sağlam kaynaklardan gelen son bilgiye göreyse cam bir arka bölüm üzerine kuruluyor. Bu sayede iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X gibi kablosuz şarja destek vereceği söylenen SE 2, ilk modelden daha kullanışlı olacak. Bildiğiniz gibi iPhone SE arkasında cam bölümler taşıyor ancak genel olarak alüminyum bir gövde üzerine kuruluyor. Kablosuz şarj için tamamen cam bir arka bölüme ihtiyaç duyuluyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla Apple, ufak modeli Hindistanda yer alan Wistron  fabrikasında üretmeye hazırlanıyor. iPhone X’daki gibi TrueDepth kamera sistemine sahip olup olmayacağı halen oldukça merak edilen telefon, tahminlere göre gücünü A10 Fusion işlemciden alacak. 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile gelebilme ihtimali bulunan telefon, büyük ihtimalle de 1,700 mAh gücünde bir pil üzerine kurulacak.

Apple iPhone SE 2 başarılı olabilir mi?

Tüketici araştırmalarına göre evet. Kullanıcılar halen ufak akıllı telefonlara talep göstermeye devam ediyor. Mevcut iPhone SE ile güzel satış rakamları elde eden şirket, güncellenmiş modelle de bunu sürdürebilecek kitleyi elinde bulunduruyor. Yıl 2018 olmuşken 4 inç ekranlı bir akıllı telefona para verir miydiniz?