reklamı kapat

POPÜLER

Apple, dijital dergi platformu Prss’i satın aldı

İlk olarak iCulture‘ın yayınladığı habere göre, Apple dijital dergi platformu Prss‘i satın aldı. Hiçbir kodlama bilgisi gerektirmeden iPad’e uygun dergiler oluşturma imkanı veren Prss, kendini “Apple’ın yapmayı unuttuğu yazılım” olarak lanse etmişti. Görüşüne bakılırsa onlarla hemfikir olan Apple, bu satın almayla birlikte bu açığı kapattı.

prss2
Aslında yaz aylarında sessiz sedasız gerçekleşen bu satın alma yeni ortaya çıktı. Malumunuz olduğu üzere hiçbir konuda planlarını açıklamayı sevmeyen Apple uygulamaya ilişkin planlarını da elbette açıklamadı. Ancak söylentilere göre Apple’ın esas amacı uygulamayı değil, uygulamanın ardındaki ekibe sahip olmak. Tabii yine Apple’ın ekibi ne amaçla işe almak istediğini bilemiyoruz.

Konuyla ilgili teoriler, Apple’ın kendi e-kitap yayın platformu iBooks Author‘ı geliştirmek üzere ekibi işe aldığı üzerinde yoğunlaşıyor. Kod bilgisine gerek kalmadan elektronik kitap yaratmaya imkan veren iBooks, yeterince kullanışlı olmaması nedeniyle eleştiriliyordu, dolayısıyla Apple uygulamaya daha fazla ağırlık verip eksiklerini gidermek, hazır başlamışken dergi oluşturma imkanını da sunmak istiyor olabilir.

YORUMLAR