reklamı kapat

POPÜLER

Yeni nesil AirPods

Apple AirPods

Apple etkinliğinde tanıtılacak olan ikinci nesil AirPods tasarımı güncelliyor

11 Eylül 2017

iOS 11 GM sızıntısıyla beraber ortaya çıkan tek şey yeni nesil iPhone’lar değildi elbet. Görünen o ki Apple’ın hala stok krizini çözemediği AirPods da yenileniyor.

iOS 11 ile kuşkusuz AirPods’un özellikleri bir parça daha gelişecek, ancak Apple AirPods’un tasarımında da ufak tefek değişiklikler yapmış gibi görünüyor. iOS 11 GM versiyonunun kodlarında AirPods’a ait yeni renderlar bulan geliştirici Steve Troughton-Smith’in paylaşımına göre AirPods’un kılıfında küçük de olsa değişiklikler bulunuyor.

Şarj LED’inin kutu dışına alındığı yeni tasarımda kulaklığın oturduğu kapak üstü boşlukların daha derinleştiği göze çarpıyor. Dışarıya alınan LED bildiri sayesinde kullanıcılar şarj durumunu dışarıdan da gözlemleyebilecek. Yeni tasarım da en az önceki kadar diş ipi kutusunu andırsa da, AirPods’un kılıfı daha ince ve uzun gibi görünüyor. Kulaklıkları kendisinde ise bir değişim yok gibi.

Yenilenen AirPods’un isminin ne olacağı ise şimdilik belirsiz. “Yeni AirPods” olabileceği gibi “AirPods 2.0” şeklinde de isimlendirilebilir. Yeni nesil AirPods’un duyurulmasının ardından üretiminde herhangi bir artış olup olmayacağını ise yarın akşamki duyuruda öğreneceğiz. Apple’ın tanıtıldığı günden bu yana stok yetiştirmeye çalıştığı kablosuz kulaklığıyla ilgili detaylar 12 Eylül’de Türkiye saati ile 20:00’da açıklanacak.

YORUMLAR