reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Apple, gelecek iPad modellerinde gövde materyalini değiştirebilir

Teknoloji devi Apple, şu an birçok farklı iPad üzerinde çalışıyor. Ortaya çıktığı kadarıyla firma gelecekte gövde materyalini değiştirebilir.

Apple’dan yakında iki yeni iPad gelecek. Bunlardan birisinin 9. nesil standart model, diğerini ise yenilenen “mini” model olması bekleniyor. Bu iki tabletin de alüminyum bir gövdesi bulunuyor.

Yeni gelen bilgilere göreyse Apple, iPad’lerde titanyum gövde kullanmanın planlarını yapıyor. Bu iPad’ler için çok ama çok önemli ve güzel görünüyor.

Özellikle yeni nesil iPad’lerde bir yamulma durumu bulunuyor. Modellerin gövdeleri çok sağlam olmadığından en ufak basınçta yamulabiliyor. Titanyum gövde ise bunu ortadan kaldırabilir. Titanyum sayesinde kalınlık artmadan sağlamlık artabilir.

Apple, titanyum kullanımı sadece iPad modelleri için de düşünmüyor. Söylendiği kadarıyla 2022 sonunda gelecek iPhone 14‘lerde de gövde materyali değişecek ve titanyum kullanılacak.

Ancak bunun sadece 14 Pro ve 14 Pro Max‘e özel olacağı aktarılıyor. Şu an 12 Pro ve 12 Pro Max paslanmaz çelik gövde üzerine kuruluyor. 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde de yine paslanmaz çelik bir gövdenin kullanılması kesin görünüyor.

14 Pro ve 14 Pro Max ile titanyuma geçerek gövde sağlamlığını ciddi şekilde artıracak Apple’ın, serinin daha düşük modellerinde alüminyum kullanmayı sürdüreceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Titanyum gövde sadece iPad Pro modellerinde olabilir

Bu arada Apple’ın gelecek iPad’ler için OLED ekran planladığını da belirtelim. Hatta bir sonraki Pro modellerde titanyum gövde yanında OLED ekran hemen hemen kesin olarak kullanılacak bilgileri geliyor.

İlginizi Çekebilir

Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet