reklamı kapat

POPÜLER

Android 12 ile Chrome

Android 12 ile Chrome için çoklu pencere dönemi başlıyor

Google, dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Chrome için Android tarafında yeni bir dönem başlatıyor. Bu dönem Android 12’ye özel olacak.

Android 12 işletim sistemiyle beraber artık birden fazla Chrome penceresi (İki ayrı uygulama gibi) açılabilecek. Şimdilik Android 11 tarafında sunulmayacak gibi görünen özellik, iki ayrı pencere desteğiyle birçok kişi için çalışmayı ve yönetimi kolaylaştıracak.

Bu altyapıda son kullanılan uygulamalar penceresi açıldığı zaman açılan Chrome pencereleri ayrı ayrı olarak görüntülenecek ve burada toplam beş farklı pencereye kadar izin verilecek. Her pencerenin içinde ise sınırsız sayıda sekme yani internet sitesi açılabilecek.

Android 12 işletim sisteminin biliyorsunuz halen aktif olarak beta testleri yapılıyor. Önemli yenilikler getiren sürümün, birçok telefona ancak 2022’nin başından itibaren gelmeye başlaması bekleniyor.

Android 12’nin getirdiği tüm yeniliklere direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Sürümün artık çok yakında destekli ilk telefonlara gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Chrome için geçtiğimiz ay iPhone tarafında güzel bir imkan getirmişti

iOS tarafında yani iPhone ve iPad için Chrome, artık istenirse Incognito sekmelerini Face ID veya Touch ID ile kilitleyebiliyor. Bu sayede gizli olarak açtığınız sekmelere sizin haricinizde kimse erişemiyor.

Bu durum elbette harika görünüyor ve aslında uzunca bir süredir aktif olarak test ediliyor. Biyometrik güvenliğin böyle uygulama içi entegrasyonları fazlasıyla sevindiriyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı