reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple ve General Electric’ten kurumlara yönelik dev iş birliği

19 Ekim 2017

Apple ve General Electric, yeni bir iş birliğine imza attığını duyurdu. Yapılan ortaklık neticesinde şirketler, iOS platformu için kurumlara yönelik endüstriyel uygulamalar geliştirecek. GE’nin zengin ve yenilikçi bir geçmişe sahip olduğunu belirten Apple CEO’su Tim Cook, GE ile yapılan anlaşmanın ideal bir ortaklık olduğunu söyledi.

General Electric’in havacılık, üretim, sağlık ve enerji gibi alanlarda iyi bir tecrübeye sahip olduğunu dile getiren Cook, General Electric’in Predix platformunu ve iOS cihazların gücüyle endüstri dünyasını kökten değiştirecek uygulamalara imza atacaklarını ifade etti. Bu arada yeri gelmişken hatırlatmakta yarar var. Apple, kısa bir süre önce Predix platformu için bir iOS yazılım geliştirme kiti (SDK) duyurmuştu.

Predix SDK ne zaman yayınlanacak?

26 Ekim‘de uygulama geliştirmek için indirmeye sunulacak Predix SDK sayesinde profesyonel kullanıcılara yönelik uygulamalar karşımıza çıkacak. SDK’nın yayınlanmasıyla birlikte iPhone, iPad ve Mac gibi cihazlar iş istasyonları olarak kullanılabilecek. Apple ve General Electric’in gerçekleştirdiği anlaşma aynı zamanda şirketin gelecekte piyasaya süreceği cihazlara da büyük katkı sağlayacak. Her iki şirketin üretecekleri uygulamaları önümüzdeki aylarda hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR