reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12 Apple

Apple için ortaya çıkan şaşırtıcı iPhone strateji değişikliği

Teknoloji devi Apple, uzun süredir yılda sadece bir kez telefon duyurusu yapıyor. İşte bunun 2021 itibariyle değişeceği iddia ediliyor.

Kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla Apple, iPhone 12 serisini dört farklı model halinde karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor. Burada iki telefonun düşük seviye 5,4 inç ile 6,1 inç ekranlı modeller olduğu, diğer iki telefonun ise üst seviye 6,1 inç ile 6,7 inç ekranlı modeller olduğu belirtiliyor. Bu dört modelin de 2020 Eylül ayında tanıtılacağı aktarılıyor. 2021’de ise bu durumun değişeceği belirtiliyor. Sağlam kaynaklara göre firma 2021’i telefon tanıtımı açısından ikiye bölecek. Yani dört yeni iPhone’un ikisi 2021’in ilk yarısında, diğer iki model ise ikinci yarısında gelecek. Bu şekilde Samsung ve Huawei gibi yılın farklı zamanlarında birden fazla “amiral gemisi” dönemini başlatacak denilen Apple, bu konuda gerçekten şaşırtıyor. Elbette 2021 için şimdiden kesin konuşmak mümkün değil ancak yine de bu strateji değişikliğinin ciddi ciddi gerçek olacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, 2020’de toplam beş farklı iPhone tanıtacak

Diğer model ise iPhone SE 2 olacak. 2020 ilk çeyrekte tanıtılması beklenen telefon, biliyorsunuz çok merak ediliyor. iPhone 6 gibi görünecek telefonun gücünü A13 Bionic işlemciden alacağı biliniyor. 3 GB RAM taşıyacağı söylenen 4,7 inç LCD ekranlı telefon, 399 dolardan raflardaki yerini alacak. Bu açıdan Apple’ın en uygun fiyatlı yeni iPhone’u ve pazarın en ucuz amiral gemilerinden birisi olacak telefon, 3D Touch olmadan Touch ID ile yolda bulunuyor. Uzay grisi, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olacak denilen cihaz, sadece 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleriyle yolda.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli