reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X katlanabir iphone

Apple’ın katlanabilir iPhone model için beklediği teknoloji

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X, katlanabilir telefon alanını başlattı. İşte bu alanda Apple da yer alacak. Ancak firma ilk katlanabilir iPhone modeli için özel bir teknoloji bekliyor gibi görünüyor

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X, bünyelerinde katlanabilir AMOLED ekran barındırıyor. Bu ekranlar esnek oldukları için cam değil plastik üzerine kuruluyor. Bu nedenle ekranların üzerinde hafif bir yükselti oluşuyor. Ayrıca cam kadar pürüzsüz bir zemin ve deneyim sunmadığı belirtilen bu yeni nesil esnek ekranlar, Apple’ın çok hoşuna gitmiyor gibi duruyor. İşte bu yüzden firma katlanabilir cam temelli ekranları bekliyor deniyor. Bu konuda aktif olarak çalıştığı ortaya çıkan Gorilla Glass camların arkasındaki isim Corning, gelecek için ciddi arge gerçekleştiriyor. İlk katlanabilir iPhone modelinde kullanılabileceği söylenen bu bu Corning imzalı esnek camların, en premium ve kullanışlı deneyimi sunacağı söyleniyor. Apple’ın teknoloji ve malzeme bilimi tam olarak oturmadan bu alana girmeyeceği söylenirken, firmaya Samsung Display’den katlanabilir ekran örneklerinin geldiği de biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone modelleri hakkında şunları biliyoruz

2019 iPhone ailesi bildiğiniz üzere 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların 5,8  inç OLED ekranlı iPhone XI, 6,5  inç OLED ekranlı iPhone XI Max ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR 2019 olduğu söyleniyor. Sırasıyla 999 dolar, 1.099 dolar ve 750 dolar fiyat etiketleriyle raflardaki yerini alacak telefonlar, Lightning yerine USB-C portuyla gelebilir deniyor.

İlginizi Çekebilir