reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Katlanabilir iPhone hakkında önemli açıklamalar

Katlanabilir akıllı telefon çağı Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X modellerinin tanıtımlarıyla tüm hızıyla sürüyor.

Apple’ın da gelecekte katlanabilir iPhone tanıtımasına kesin gözüyle bakılıyor. Dün paylaştığımız bir haberde Apple’ın kurucularından Steve Wozniak’ın da katlanabilir iPhone’u dört gözle beklendiğinden bahsetmiştik. Bugün ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlanan, “Esnek Ekranlı Elektronik Cihazlar” başlıklı bir patent başvurusunda, Apple, katlanabilir akıllı telefon ekranlarının soğuk sıcaklıklarda büküldüğünde zarar görebileceğini ve sorunun azaltılması için çeşitli ısıtma yöntemlerinin açıklanabileceğini belirtiyor. Örneğin, Apple, ekranın o alanındaki pikselleri aydınlatarak ekranın büküldüğü kısmının ısıtılabileceğini söylüyor. Alternatif olarak, Apple spesifik olmasa da, bir “ısıtma elemanı veya başka bir ısıtma yapısı” kullanılabilir.

AppleInsider tarafından vurgulanan patent başvurusu, katlanabilir akıllı telefonun, ekranın zarar görmemesi için cihazın çok soğuk sıcaklıklarda katlanmasını veya açılmasını önleyen manyetik bir kilitleme mekanizmasına sahip olabileceğini ifade ediyor. Bu, “oda sıcaklığının oldukça altında” ortamlarda olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir iPhone ne zaman gelecek?

Apple elbette her hafta çok sayıda patent başvurusu yapıyor ve buluşların çoğu günün ışığını görmüyor. Patentler ayrıca, Apple’ın ilerletmek için herhangi bir planı olmayabilir. Apple’ın katlanabilir iPhone’u 2020 yılında tanıtması bekleniyor. Bu yıl katlanabilir iPhone modelinin gelmesi beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi’nin katlanabilir modeli