reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac iPad

Apple’ın Mac sistemlere ekleyeceği iPad odaklı güzel özellik

Teknoloji devi Apple’ın Mac tarafı için planladığı dikkat çekici yeni bir özellik ortaya çıktı. Apple, Mac’ler için iPad modellerini çok daha işlevsel hale getiriyor.

Dün iOS 13 için elde ettiği özel bilgiler ile karşımıza çıkan 9to5Mac, bu sefer Mac tarafıyla alakalı bir yeniliğin haberini verdi. Söylendiği kadarıyla WWDC 2019’da tanıtılacak macOS 10.15 ile kullanışlı bir özellik geliyor. Bu yeni özellik sayesinde kişilerin iPad modellerini Mac bilgisayarları için harici bir ekran olarak kullanabileceği söyleniyor. Bu özellikle hali hazırda Luna Display gibi üçüncü parti çözümler ile yapılabiliyor. Özelliğin Apple tarafından yerleşik olarak sunulacak olması çok güzel görünürken, şirketin şimdilik “Sidecar” olarak isimlendirdiği özellik üst menü barından ayarlanabilecek deniyor. Altyapının kablosuz olarak çalışıp çalışmadığı hakkında bir bilgi bulunmazken, süreç hareket halinde sık sık çalışmak zorunda kalanlar için harika görünüyor. Biliyorsunuz 12 inç iPad Pro modelleri artık büyük bir çalışma alanı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kurulan bu altyapıda Apple Pencil desteği de bulunuyor

Yani Mac’e bağlı iPad modelleri Pencil ile adeta bir Wacom tablet haline getirilebiliyor. Biliyorsunuz Mac’lerde dokunmatik ekran ya da Pencil desteği yer almıyor. Genel olarak oldukça kullanışlı duran özellik, bu altyapıyı ticari olarak sunan şirketler içinse kötü görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi katlabilir telefon modeli