reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A Android Pie

Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A için üzen Android Pie haberi

Redmi biliyorsunuz artık bir Xiaomi alt markası. Bu dönüşümden önce çıkan modeller Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A içinse üzen bir Android Pie haberi verildi.

Android One akıllı telefonlar Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A için Android Pie güncellemesi resmi olarak iptal edildi. Yaklaşık olarak 1 yıl önce tanıtılan ve Android Pie güncellemesini alacağı söylenen telefonlar, maalesef Android 8.1 Oreo‘da kalıyor. Bu durum Türkiye’de de aktif olarak satılan telefonların sahipleri için kötü görünüyor. Bu iptal kararının arkasında tam olarak ne olduğu açıklanmazken, yaşanan gelişme telefonların başka güncelleme almayacağı anlamına gelmiyor. Kaynaklar telefonların MIUI 10 ve bir ihtimal MIUI 11 arayüzü yapısını alacağını tahmin ediyor. Firmanın en uygun fiyatlı modellerinden olan Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A, güncel sürüme geçmiyor olmalarına rağmen akıcı bir kullanıcı deneyimi ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A için Android Pie beklentisi bitti

Android tarafındaki güncelleme süreci halen tam olarak istenilen seviyede yer almıyor. Google bu konuda ciddi adımlar atıyor ancak güncel cihazlara bile güncelleme bekleyen milyonlarca kullanıcı bulunuyor. Bu konuda kendi ekosistemi içerisinde kalan Apple, halen kullanıcıları daha çok memnun ediyor. Ancak onun da son dönemde büyük yenilikler getirmemesi ciddi şekilde eleştiriliyor. Bu durumun iOS 13 ile değişmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dikkat çeken modeli Redmi Note 7