reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 10

Xiaomi Redmi 6, 6A ve Redmi 5 Plus için MIUI 10 müjdesi

Akıllı telefon dünyasının son dönemdeki gözde ismi Xiaomi, MIUI 10 arayüz yapısını Redmi 6, 6A ve Redmi 5 Plus modelleri için de kullanıma sundu.

Xiaomi‘nin 2016 yılında tanıttığı akıllı telefon modellerinden Mi 5, geçtiğimiz gün MIUI 10 güncellemesi almıştı. Bugün sıra Redmi 6, 6A ve Redmi 5 Plus modellerine geldi. Global olarak dağıtıma çıkan arayüz, bu model telefon sahipleri için çok güzel görünüyor. Telefonların daha modern hale getirmesi dışında yeni özellikler de getiren güncelleme, direkt olarak buradan elde edilebiliyor. MIUI 10 arayüz yapısını diğer modellere getirmek için de çok çalışan firma, güncellemeyi Mi 6, Redmi Note 5 Pro, Mi 5, Note 5 Pro gibi modeller için hali hazırda indirmeye açmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 10’un getirdiği yenilikleri hatırlarsak;

Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Genel olarak çerçevesiz ekranlı yeni modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İlgili Video

Yeni arayüz için hazırlanan resmi tanıtım videosu