reklamı kapat

POPÜLER

Spotify Apple Music hediye planı

Apple’ın Spotify’dan abone çalacak “hediye” planı

Apple, çevrim içi müzik servisinin kullanıcı sayısını artırmak için yepyeni bir yöntem deniyor. Apple Music, bu yöntemle Spotify kullanıcılarının dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

Spotify ve Apple Music arasındaki rekabet giderek büyürken, Apple cephesinden ilginç bir hamle geldi. Geçtiğimiz haftalarda müzik servisinde 50 milyon aboneyi geride bıraktığını belirten iPhone üreticisi, Spotify’ın 100 milyonluk abone sayısının hala gerisindeyken Spotify kullanıcılarının dikkatini çekebilmek için yeni özelliğini duyurdu. Artık iPhone üreticisinin müzik servisinde aboneliği bulunan kullanıcılar, servisi kullanmayanlara 1 aylık deneme sürümü hediye edebiliyor. Böylelikle yeni kullanıcıların en azından servisi denemek için bir bahanesi oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music hediye

Daha önce hiç denemeyenlere 4 aylık bedava kullanım

iPhone üreticisi halihazırda müzik servisini hiç denememiş olanlar için 3 aylık bedava kullanımı zaten sunuyor. Bir arkadaşınızın size ayrıca bu yöntemle 1 aylık kullanım hediye etmesi durumunda servisten 4 ay boyunca ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz. Ancak geçmişte bu 3 aylık deneme sürümünü kullandıysanız, hediyeyle sadece 1 aylık ücretsiz deneme hakkınız bulunuyor. Bu “hediye abonelik” etkinliğinden mevcut aboneler ise yararlanamıyor.

Deneme sürümünden sonra otomatik olarak aylık ödeme planının uygulandığını kaydedelim. Servisin Türkiye ücretleri ise ayda 6,99 TL’den başlıyor. Öğrenciler aylık olarak 6,99 TL öderken bireysel kullanıcılar 13,99 TL‘ye müzik kütüphanesine erişim sağlayabiliyor. Aile üyeliğinin fiyatı ise aylık 20,99 TL. Bu kategorilerde fiyatlandırmalar Spotify için de aynı şekilde.

İlginizi çekebilir

Apple Watch ile müzik servisinin kontrolü