reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro Max

Apple, iPhone 13’deki sinematik modla ilgili açıklamada bulundu

Apple, iPhone 13 ailesiyle birlikte sunulan sinematik mod hakkında açıklamada bulundu. Apple Başkan Yardımcısı Kaiann Drance ve İnsan Arayüzü Ekibi tasarımcısı Johnnie Manzari, yeni modellere eklenen kamera özelliğinin A15 Bionic’teki sürecin temel bir parçası olduğunu belirtti.

TechCrunch‘a konuşan Matthew Panzarino, A15 Bionic işlemcisinin çok güçlü bir performans sergilediğini ve kamerada kullanılan bu yeni özelliğin işlemcinin bir yeteneği olduğunu ifade etti. Sinematik modda işlemciyle birlikte Neural Engine’in de önemli katkısının olduğunu söyleyen Manzari, ”Videolara yüksek kaliteli bir alan derinliği getirmenin zor olacağını biliyorduk. Sinema modunun özneler, insanlar, evcil hayvanlar ve nesneler arasında çalışabilmesi için yüksek kalitede derinlik verilerine ihtiyacımız vardı. Otomatik odaklama değişikliklerini gerçek zamanlı olarak oluşturmak, ağır bir hesaplama işlemdir” dedi.

Tarih boyunca görüntü ve film yapımına derin saygı duyduklarını belirten Manzari, sinema modunu geliştirirken dünyanın en iyi görüntü yönetmenleri ve kamera operatörleriyle konuştuklarını da söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesi profesyonel kalitede videolar kaydedebiliyor

iPhone 13 ailesinin tüm modellerinde kullanılan Sinematik mod sayesinde yeni iPhone modelleri videolarda da arka planı bulanıklaştırılmış videolar çekebiliyor. Uzun zamandır fotoğraflarda gördüğümüz bu desteği videolarda da görmemiz açıkcası bizi de heyecanlandırıyor. Yeni modellerin ofisimize gelmesi durumunda detaylı olacak inceleyeceğimizi şimdiden belirtelim. Türkiye’de bugünü itibarıyla ön siparişe sunulan iPhone 13 mini’nin başlangıç fiyatı 10.999 TL. En pahalı iPhone modelinin fiyatı ise 22.999 TL.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!