reklamı kapat

POPÜLER

Apple App Store Önizleme

Apple, kullanıcıları memnun edecek bir tasarım değişikliğine gitti

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce “App Store Önizleme” sayfasını tasarımsal olarak yeniledi. Yeni arayüz çok daha güzel görünüyor.

iOS ve Mac uygulamaların detaylarını internet tarayıcınız üzerinden görüntülemenize imkan tanıyan App Store Önizleme sayfası başta aşağıya yenilendi. Yeni arayüz ile özellikle uygulama simgesini oldukça büyüttüğü görülen şirket, detaylı bilgileri ve müşteri yorumlarını ise sayfanın altına yerleştirmiş durumda. Uygulama görselleri ve açıklamanın merkeze yerleştirildiği yeni tasarım, genel olarak oldukça sade görünüyor. Çağa uygun şekilde tasarlanan ve bize göre çok daha iyi hale gelen sayfa, tek bir bakışta birçok içeriğe hakim olmanıza imkan tanıyor. Bu da büyük ekranlı bilgisayarlarda büyük önem arz ediyor. Sayfanın en altında ise görüntülediğiniz uygulamaya benzer uygulamalar yani öneriler gösteriliyor. Bu da keşfi kolaylaştırmak adına kullanışlı görünüyor.

Apple’da modern tasarım sadelikten geçiyor

Bunu geliştirdiği her ürün ve sistemde gördüğümüz şirket, yeni arayüzüyle de sadeliğe odaklanıyor. Biliyorsunuz geçtiğimiz dönemde App Store‘un kendisini de tasarımsal olarak yenileyen Apple, bu konuda yerinde saymadan yoluna devam ediyor. iCihazlarda App Store görsel olarak eskisine oranla çok da güzel görünüyor ve uygulamaları daha etkili şekilde öne çıkartıyor. Masaüstündeki yeni arayüz ise artık ona benzer bir yapıya bürünüyor. Yeni tasarıma kendiniz bakmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.