reklamı kapat

POPÜLER

kulaklık

Apple tamamen kablosuz bir kulaklık hazırlığı içinde

iPhone 7’nin kutu içeriğinden Lightning’li kulaklık çıkmayacağı ve Apple’ın gürültü engelleme özelliğine sahip Lightning’li kulaklığı Beats markası altında ayrı olarak satacağı iddialarını kısa bir süre önce sizlerle paylaşmıştık. Bu iddianın ardından kulaklıkla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. 9to5Mac sitesinin haberine göre Apple, tamamen kablosuz bir kulaklık hazırlığı içinde.

Prototip aşamasında olduğu ifade edilen kulaklıkta sağ ve sol kulaklık parçalarını birbirine bağlayan bir kablonun kullanılmayacağı belirtiliyor. Apple’ın çalışmalarını sürdürdüğü dile getirilen kulaklığın CES Fuarı’nda gösterilen Bragi isimli kulaklığa benzeyeceği iddia ediliyor. iPhone’la etkileşim kurup kullanıcıların Siri‘yi kontrol edebilmelerine imkan sağlayacağı belirtilen kulaklığın Bragi isimli kılıfta olduğu gibi kılıfın içinde şarj edilebileceği söyleniyor. Bu kulaklıkların büyük bir olasılıkla iPhone 7 ile birlikte gelmeyeceğini ve ayrı olarak satılacağını söylemek mümkün.

Bu arada belirtmekte yarar var. Bragi marka kulaklığın yurtdışındaki satış fiyatı 299 dolar. Apple’ın kablosuz kulaklığının bu fiyata yakın olup olmayacağı ise şu an için bilinmiyor. Apple imzalı kulaklığın iPhone 7 ile birlikte eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir.

İLGİLİ HABERLER