reklamı kapat

POPÜLER

iPhone_5s_fingerprint

Apple, Touch ID sensörünü geliştirerek iPad’lere de getirmeyi planlıyor

iPhone 6‘nın çıkışı yaklaştıkça telefonun yeni versiyonu ile ilgili dedikoduların da biri bitmeden diğeri başlıyor. Telefon ekranının daha büyüyeceği, iki farklı boyutla geleceği sıkça konuşulanlar arasında. Yeni kulis konusu ise gelişmiş Touch ID sensörü.

Çıktığında da oldukça tartışılan Touch ID sensörünün, Apple’ın üzerine oynayacağı bir özellik olduğunu tahmin etmek çok güç bir durum değil. Kimi kesimler tarafından oldukça sakıncalı bulunan parmak izini telefona entegre etme özelliği, çoğunluk tarafından hızlı bir şekilde kabul gördü. Öyle ki kulislerde Apple’ın, iPhone’ların yanı sıra iPad’lere de bu özelliği getireceği konuşuluyor. Gerçi Touch ID’ye artık herkes alıştığı için, iPad’lere geleceği fikri çok da şaşırtıcı veya heyecan verici değil.

iPhone’ların belki de zayıf noktası diyebileceğimiz ana ekran düğmesinin dayanıklılığını artırmak için tasarlanan Touch ID sensörünün, güvenliğin de artırılabilmesi için üçüncü taraf geliştiricilere açılacağı da konuşulan bir başka konu. Hacker’ların geçmişteki çabaları düşünülünce Apple’ın dışarıdan da destek alarak nihai güvenlik oluşturma konusunda bir çaba harcadığını düşünmek kulağa hoş geliyor.

YORUMLAR