reklamı kapat

POPÜLER

apple-watch-virtual-pet

Apple Watch’un ilk uygulamalarından biri sanal bebek Hatchi

Apple‘ın dün gerçekleştirdiği etkinlikte, merakla ve hatta sabırsızlıkla beklenen Apple Watch sonunda tanıtıldı. Özellikle geniş fiyat aralığı uzun bir süre konuşulacak olan cihazla ilgili uygulamalar da bir bir kendini göstermeye başladı. Bunlardan biri de teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin vazgeçemediğimiz dijital evcil hayvanlar.

Bir dönem Türkiye’de de “sanal bebek” olarak bilinen Tamagotchi‘ler Apple Watch ile birlikte yeniden kendini hatırlatmaya hazırlanıyor. Portable Pixels tarafından hazırlanan uygulama farklı bir isimle geliyor olsa da Tamagotchi’lerin çalışma prensibine sahip.

apple-watch-virtual-pet
Hatchi isimli bu uygulama, hali hazırda iPhone’lar için App Store’da bulunuyordu. Yakında alacağı yeni güncelleme ile Apple Watch için de indirilebilir hale gelecek olan uygulamada dijital evcil hayvanınıza kitap okutabiliyor, yemek yedirebiliyor ve oyun oynatabiliyorsunuz. Çeşitli aktivitelerini düzenli olarak takip edebileceğiniz hayvanınız da gerçekleştirdiği görevlerle mutlu oluyor.

Yakında güncelleme alacak uygulama App Store’da 4,29 TL‘ye satılıyor. Uygulamayı daha önce alan kullanıcıların Apple Watch güncellemesinden sonra bir ücret ödemeleri gerekmeyecek. Ancak varsayılan pil ömrünün 18 saat olmasına ve 10 saniyeden fazla ekranın kullanılmasını istemeyen geliştiricilere rağmen bu tarz uygulamalar tercih edilir mi tartışılır.

Hatchi

FİYAT
4,29 TL

BOYUT
iOS: 38,9 MB

YÜKLEMEK İÇİN
Hatchi

YORUMLAR