reklamı kapat

POPÜLER

apple ekim

Apple yeni giyilebilir cihazının tanıtımını ekim ayında yapabilir

Apple‘a olan yakınlığıyla ve geçmişte şirket hakkında yaptığı haberlerin doğru çıkmasıyla bilinen Recode sitesinde yer alan bir habere göre teknoloji devi, ekim ayı içerisinde düzenleyeceği bir etkinlikle yeni giyilebilir cihazını tanıtacak. Hangi gün gerçekleşeceğine dair net bir bilgi verilmeyen etkinlikte hangi cihazın tanıtılacağı henüz kesin olmasa da, bu ürünün WWDC 2014’te tanıtımı yapılan HealthKit’le uyumlu olarak çalışacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Recode Code Konferansı kapsamında Apple’ın 2014’ün ikinci yarısında adından çok söz ettirecek bazı cihazların tanıtımını yapacağını belirten, Apple’ın internet yazılımları ve servislerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue bu ürünlerin şirketin 25 yıllık tarihi boyunca şimdiye kadar çıkardığı en iyi ürünler olacağını ifade etmişti.

Bütün bu açıklamaların yanında şirketin son birkaç yıldır hem eylül hem de ekim ayında iki adet ürün tanıtımı toplantısı yapıyor olması da Apple’ın ekim ayındaki etkinlikte iddialı bir giyilebilir cihaz tanıtımı yapacağı söylentilerini iyice güçlendiriyor.

Yine Apple hakkında yaptığı güvenilir haberlerle bilinen bir başka kaynak olan Nikkei de, ekim ayında tanıtılacağı tahmin edilen cihazın kavisli bir OLED dokunmatik ekranına sahip olmasının yanında kalori tüketimi, uyku aktivitesi, kandaki glikoz düzeyi gibi bilgileri de göstereceğini söylemişti.

Kullanıcıların akıllı telefonlarına gelen mesajları bilekleri üzerinden okuyabilmesine de imkan tanıyacağı düşünülen ve aylık 3 ila 5 milyon arasında bir satış hedefi olan cihazla ilgili söylentiler arttıkça beklentiler de giderek yükseliyor.

YORUMLAR