reklamı kapat

POPÜLER

Apple WWDC 2014’te yeni bir ürünün duyurusunu yapabilir

Apple‘ın en azından bu yılın sonuna kadar heyecanla beklenen ürünleri iWatch ya da yenilenmiş Apple TV set üstü cihazının tanıtımını yapmayacağını bilsek de, teknoloji devinin önümüzdeki ay teknoloji meraklılarını heyecanlandıran bir duyuru yapacağı söyleniyor. 9to5Mac sitesinde yer alan Mark Gurman imzalı habere göre, Apple 2-6 Haziran’da düzenlenecek olan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı 2014’te (WWDC 2014) yeni bir donanımın tanıtımını yapacak.

Yeni donanımın ne olduğuna dair ortada kesin bir bilgi yok, zira Gurman’ın bu ürünün ne olduğuna dair söyledikleri ise sadece bir tahmin. Apple’ın elindeki ürünlerin büyük bir kısmının tanıtımı için sonbaharı beklediği düşünüldüğü için Gurman’ın öngörüsü Apple’ın WWDC 2014’te Retina ekranlı MacBook Air’leri tanıtacağı yönünde. Dolayısıyla Gurman, iki farklı ekran büyüklüğü olan iPhone 6’nın, yenilenen iPad Air’in, iWatch ve Apple TV cihazlarının yıl sonuna doğru duyurulacağını belirtiyor.

Apple CEO’su Tim Cook‘un 2014 yılında birkaç ürünün tanıtımının yapılacağına dair söylediklerini hatırlarsak, ilk beş ayını geride bıraktığımız bu yıl içinde yeni Apple ürünleriyle tanışma ihtimalimizin hala güçlü olduğu sonucuna varabiliriz.

Yılın başından beri yalnızca MacBook Air’in işlemcileri güncellenmiş versiyonlarını piyasaya süren Apple’ın bu sessizliği bazı analistlerin şirket hakkında endişeli yorumlarda bulunmasına da yol açtı. Global Equities Research analisti Trip Chrowdry geçtiğimiz mart ayında Apple’ın önümüzdeki 60 gün içinde iWatch‘un tanıtımını yapmaması halinde gözden düşmeye başlayabileceğini ifade etmişti.

YORUMLAR