reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple yeni iPad reklamlarıyla tabletlerin potansiyelini gözler önüne seriyor [Video]

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım; tabletlerimizi çoğumuz Facebook‘a girmek ve film izlemek dışında bir şey için pek kullanmıyoruz. Ancak elimizdeki cihazlar aslında bize sayısız imkan sunuyor, Apple da bunu göstermek için bu yıl başlattığı reklam serisine eklenen iki yeni reklamdan ilkinde Amerikalı seyahat yazarı Chérie King’in, ikincisinde ise Finlandiyalı besteci Esa-Pekka Salonen’in iPad ile neler yapabildiğini görüyoruz.

Advertisement


İzlanda, Fas ve Vietnam gibi ülkelerden geçen Chérie King, iPad sayesinde fotoğraf çekiyor, gezi notlarını yazıyor ve pazar yerindeki satıcılarla üç-beş kelime de olsa Arapça konuşuyor. Salonen’i takip ettiğimiz reklamda ise usta besteci tıraş olurken aklına gelen melodiyi iPad’deki The Orchestra uygulamasıyla not alıyor; sonra bir de bakıyoruz bu melodi gerçek bir orkestra ile çalınan bir besteye dönüşmüş.

Apple’ın Your Verse reklam serisinin en yeni halkaları olan bu reklamların önceki bölümlerinde Bollywood dansçıları ve sumo güreşçilerinin iPad’i nasıl kullandığına yer verilmiş. Reklamlar Apple tarafından iPad için hazırlanmış olsa da, aslında gösterilen işlevlerin pek çoğunu Android tabletlerle de gerçekleştirebilirsiniz, dolayısıyla Apple’dan ilham almak için iPad sahibi olmanız şart değil.

VİDEO