reklamı kapat

POPÜLER

imac mac

Apple’ın 2022’de satışa sunacağı Mac modelleri netleşiyor

Teknoloji devi Apple’ın kendi geliştirdiği işlemcilere sahip yeni Mac bilgisayarlar geliyor. Firma 2022’de bu konuda büyük adımlar atıyor.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman’a göre Apple’dan yakında M1X işlemcili MacBook Pro modelleri, onlardan sonra üst seviye özellikle ve yeni bir tasarıma sahip Mac mini geliyor. Gurman’a göre esas güçlü modeller 2022’ye kalmış durumda.

Buna göre 2022’de, spesifik olarak da 2022’nin kasım ayında 32 inç ekranlı ve Apple Silikon işlemcili büyük iMac ile yine Apple Silikon işlemcili ve ufak boyutlu Mac Pro modelleri geliyor.

Burada özellikle Mac Pro’nun masaya koyacakları büyük merak uyandırıyor. Apple’ın büyük iMac’e iMac Pro adını verme ihtimali de bulunuyor.

Apple’ın 2022’ye yine Apple Silikon işlemcili yeni bir MacBook Air sıkıştırması da olasılıklar dahilinde yer alıyor. Bu modelde MagSafe şarj desteğinin olacağı gelen bilgiler arasında bulunuyor.

M1X işlemcili ilk Mac modelleri MacBook Pro’lar işim detaylar şöyle

Eylül ayından iPhone 13 serisi ile birlikte Apple M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri geliyor. Bildiğimiz kadarıyla 12,9 inç iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip olacak yeni modeller ile tasarım güncellenecek ve modellerin bünyelerine HDMI ve SD kart yuvası gibi portlar konulacak. Ayrıca ürünlerde şarj için mıknatıs temelli yeni MagSafe de kullanılacak.

Modellerin performansı da yeni Apple Silikon işlemci özelinde yüksek olacak. M1X isimli yeni Apple Silikon işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeğe ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yeni işlemci ile aynı zamanda modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek. Şu an M1 işlemci ile maksimum 16 GB RAM sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın