reklamı kapat

POPÜLER

Xbox

Her ekrana / monitöre Xbox oyunlarını getirecek ürün bu olabilir

Microsoft, bugün Xbox tarafıyla alakalı bir haberle daha gündemde geliyor. Bu sefer bir donanım ses getirmiş durumda.

Microsoft biliyorsunuz şu an Xbox Series X ve Series S ile yeni nesil oyun konsolu pazarında ciddi satışlara ulaşıyor. Firma halen Sony ve PlayStation 5’in gerisinde ancak yine de tarihin Game Pass üzerinden belki de en güçlü Xbox dönemlerinden birisi yaşanıyor.

Ancak Microsoft burada durmak istemiyor. Firmadan yeni nesil oyun konsollarına ek olarak özel bir xCloud temelli, monitör / ekran ya da televizyonlara HDMI üzerinden bağlanacak bir donanım da geliyor. Tasarımının sayfadaki gibi olacağı iddia edilen bu ufak boyutlu ürün, Xbox oyunlarının her TV’ye ve aynı zamanda monitöre kolaylıkla getirilmesine imkan tanıyacak.

Bu çok uygun fiyatlı olacak cihaz Xbox’ın kontrolcülerine destek verecek ve yüksek hızlı internet üzerinden xCloud keyfini her ürüne taşımış olacak. Yani temelde bulut oyunculuk yer alacak. Merkezi sunucudaki sistemlerde çalışan oyunlar internet ile aktarılacak, bu açıdan ürünün kendisine ek bir güç kaynağı takılmasına dahi gerek olmayacak.

xCloud servisini Series X donanımları güncelleyen ve böylece çok daha iyi bir deneyim sunmaya başlayan Microsoft, oyunları herkese ulaştırmak adına ciddi adımlar atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, Xbox oyunlarını TV’ler içerisine uygulama ile getirecek

Geçtiğimiz aylarda yapılan resmi açıklamaya göre yeni dönemde kişiler akıllı televizyonlarına bir kontrolcü bağlayarak Xbox uygulaması üzerinden oyun oynayabilecek. Oyunlar tahmin edebileceğiniz üzere xCloud üzerinden yani internet üzerinden aktarılacak.

Süreç internet üzerinden olacağı için TV’lerin gücü hiç önemli olmayacak. Bu konuda Microsoft’un birden fazla TV üreticisi ile görüştüğü aktarılıyor. Halen bu konuda detaylı bir bilgi verilmiyor ancak yüksek ihtimalle destek veren ilk isimler LG ve Samsung olacak.

İlginizi Çekebilir

Sony’den müzik odaklı ilginç cihaz