reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Duraklama bitti; Huawei, hızlı şarj konusunda çıtayı yükseltiyor

Kısa süre önce birçok yeni ürün tanıtan Huawei, bunlar arasına bir GaN şarj cihazı ekledi. Firmadan ayrıca daha büyük bir çözüm geliyor.

Huawei, kısa süre önce 66W gücünde hızlı şarj sunan GaN temelli yani oldukça ufak boyutlu bir hızlı şarj cihazı karşımıza çıkardı. 62 dolarlık fiyatı bulunan yukarıda gördüğünüz ürün, bünyesinde üç farklı port taşıyor ve bunlardan bir tanesi USB-C.

Aynı anda birden fazla ürünü yüksek hızda şarj edebilen ürün, Huawei’nin yakın dönemde sunacağı en güçlü şarj cihazı olmayacak. Çünkü firmadan kesin olarak 100W‘lık bir hızlı şarj cihazı da geliyor.

Yine GaN temelli olacağı düşünülen ve kısa süre önce resmi kayıtlara giren bu yeni şarj cihazı, Huawei’yi yüksek hızlı şarj oyununa yeniden dahil edecek. Bunu diyoruz çünkü firma ABD ambargosu altında bu konuda biraz geride kaldı.

Daha önce en yüksek hızlı şarjı sunan isimlerden olan Huawei, ABD ambargosu başlayınca bu konuda Xiaomi’nin ve OPPO’nun gerisine düştü. Ancak yeni dönemde işler değişecek gibi görünüyor. Firmanın 100W üstünü de çabuk şekilde görmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dün de Huawei imzalı üçlü kablosuz şarj cihazı gelmişti

Huawei’nin dün görücüye çıkardığı üçlü kablosuz şarj cihazı, hatırlamak adına kumaş ile kaplanan şık bir tasarıma sahipti. Bu ürün üzerinde aynı anda bir akıllı telefon, kablosuz kulaklık ya da akıllı saat şarj edilebiliyor. Aktarıldığı kadarıyla ürün üstündeki üç cihazı da 15W gücünde şarj ediyor.

Temelinde Qi şarj standardı yer alan şarj cihazı, bünyesinde çok sayıda şarj bobini barındırıyor. Birbiri içerisine geçen bu bobinler sayesinde cihaz konumlandırma sorunu yaşanmıyor. Yapılan çalışmalar ile özellikle ısı konusunda çok yüksek güvenlik getirdiği aktarılan Huawei imzalı ürün, kendi enerjisini tek bir kablodan alıyor.

Huawei ekosistemine giriş yapanlar için güzel olan ürün, eylül ayında 120 dolardan raflardaki yerini alıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti