reklamı kapat

POPÜLER

Apple sürücüsüz otomobil

Apple’ın sürücüsüz otomobil projesinde beklenmedik hamle

Özellikle sürücüsüz otomobil konusunda Tesla’ya rakip olmak isteyen Apple beklenmedik bir hamle yaptı. Bu hamlenin ardından otomobil basınında çeşitli iddialar da oluştu.

Apple’ın Project Titan adında, sürücüsüz otomobil teknolojileri bölümü, yeni liderlik altında büyük bir yeniden yapılanma sürecinden geçti. CNBC’ye göre bu hafta 200’den fazla çalışanın işten çıkarılması bekleniyor. Öyle ki, Apple sözcülerinden biri de işten çıkarmaları onayladı. Ayrıca Titan’da çalışan bazı elemanların başka bölümlere aktarıldığını da söyledi. Sözcü ifadelerine şu şekilde devam etti: “Apple’da otonom sistemler üzerine çalışan harika bir ekibimiz var. Bazı çalışanlar otonom araçlar hakkında kilit unsunlara odaklanmışken bazı çalışanlarımızı ise şirketimizin başka bölümlerine transfer ediyoruz. Apple olarak otonom sistemler üzerinde çalışmalarımız devam edecek. Bunun gelecek için harika bir fırsatı olduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket, Project Titan’ı yönetmesi için Ağustos 2018’de eski Tesla kıdemli mühendis Doug Field’ı işe almıştı. Titan, 2016’da rotasını değiştirdi ve kendi otonom sistemlerini üretmek yerine mevcut olan sistemler üzerine çalışmaya başlamıştı. Sözcü bahsedilen “kilit unsurlar” hakkında bilgi vermedi. İşten çıkarmaların tam olarak ne anlama geldiği konusunda da açıklama yapmadı.

İlginizi çekebilir

Yeni Apple reklamı yayında