reklamı kapat

POPÜLER

Ara projesi için heyecan verici modül konseptleri ortaya çıkmaya başladı

Önümüzdeki yıl son kullanıcılarla buluşması beklenen Google‘ın modüler akıllı telefon projesi Ara‘nın akıllı telefon endüstrisini değiştireceğine dair öngörü ve beklentilerin en büyük destekçisi kuşkusuz tasarımcılar oluyor. Apple ürünlerinde de olduğu gibi, bağımsız tasarımcıların bir ürün veya projeye olan ilgisi, beklentilerin de yükselmesini sağlıyor. Project Ara için de tasarımcılar boş durmayarak gerçekten heyecan verici güzellikte konsept çalışmalara imza atmaya başladılar.

Samuel Herb, Ara için geliştirdiği Flippypad adlı konsept tasarım çalışmasıyla modüler telefonları oyun makinelerine çevirmeyi amaçlıyor. Bunun için telefonun modüllerinden biri olarak tasarlanan kontrol eklentisi, aynı zamanda ilave batarya da taşıyabiliyor. Telefonun arkasında yer alan modül girişlerinden birini kullanan eklenti üzerinde analog kontroller dahil oyun severlerin ihtiyaç duyabileceği tüm tuşlar bulunuyor.

Tasarımın ilginç ve kullanışlı yanlarından biri, Flippypad’in aynı zamanda telefon için ön kapak görevi de üstlenebilmesi. Böylece kullanılmıyorken telefonun ekranı üzerine kapanarak rahatlıkla taşınabiliyor. Kullanıcılar dilediklerinde modüler telefonun avantajından yararlanarak Flippypad yerine başka bir modülü yerleştirerek akıllı telefonlarını kullanmaya devam edebiliyor. Tasarımcıların ilgisinden de anlaşıldığı üzere, yakın gelecekte Ara projesine dair daha birçok yenilikçi tasarım bizi bekliyor.