reklamı kapat

POPÜLER

Dacia logo

Asfalta hazır; Dacia’nın yeni logosu tüm ürün gamına yansıtıldı

Planlandığı gibi bu yıl içerisinde yeni marka kimliğiyle yollara çıkacak olan Dacia, logosunu da tüm modellerine yansıtmaya hazır.

Dacia’nın 2021’in başında açıkladığı ve yeni dönemin habercisi olan stratejisiyle birlikte, marka kimliğinde de bazı değişimler olacağının sinyalleri verildi. Ürün gamına eklenecek olan yepyeni modellerin yanında tasarım tarafında da çok daha iddialı bir konuma gelmek isteyen Romanyalı üreticinin özellikle Bigster projesiyle büyük ilgi gördüğünü biliyoruz. Marka kimliğinin dönüşümü planında logosunu da tamamen değiştiren Dacia, yeniden tasarlanan ve artık beyaz olarak kendisine yer bulacak bu değişim için nihayet hazır. Planlandığı gibi 2022’nin ikinci yarısıyla birlikte ailenin tüm modellerine yansıtılan yeni logo, kısa süre önce paylaşılan görsellerle görücüye çıktı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia yeni logoyla birlikte yeni rengiyle de iddialı

Yeni marka kimliğinin oluşumunda doğadan ilham alındığını vurgulayan Dacia, logo ile birlikte “Haki Yeşil” rengini de ilk defa kullanıma sunuyor. Araçların ızgaralarının ortasında yer alan logo markanın yeni kimliğinin en güçlü özelliğini temsil ediyor. Bir zincirin halkaları gibi minimalist çizgilerle birbirine kenetlenen ‘D’ ve ‘C’ harfleri yeni tasarımın güçlü ve sade yaklaşımını yansıtarak tamamen yeni bir logo oluşturuyor. Yeni tasarım hem yakından hem de uzaktan hemen fark edilebilen ve kolayca tanınan bir marka imajı oluşturuyor. Yeni logo ayrıca her bir jant göbeğinin ortasında da bulunuyor. Yeni Dacia yazısı ise, her modelin arka panelinde ve direksiyon simidinde kullanılıyor. Tasarım gereği minimalist olan yazıda, her bir harf bütünlüğü bozmadan birbirinden ayrılıyor. Yeni marka kimliğine sahip araçlar Ekim 2022’deki Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenecek, sonrasında kullanıcılarla buluşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR