reklamı kapat

POPÜLER

Asus ile anlaşan Qualcomm,

Asus ile anlaşan Qualcomm, sürpriz olan özel bir akıllı telefon tanıttı

Dünyanın en büyük mobil işlemci üreticileri arasında yer alan Qualcomm, Asus ile anlaşarak sürpriz bir telefonun duyurusunu yaptı.

Qualcomm’un Snapdragon Insiders isimli bir kitlesi bulunuyor. Bu kitlenin 2 milyona yaklaştığı aktarılıyor ve tam da bu kitleye özel bir telefon tanıtılmış durumda.

“Smartphone for Snapdragon Insiders” adıyla gelen bu amiral gemisi telefon, aslında direkt olarak Asus tarafından üretilmiş. Telefonun içerisinde ise elbette Qualcomm tarafından geliştirilen donanımlar yer alıyor.

Baktığımız zaman telefonu gücünü Snapdragon 888 Plus çıkmış olmasına rağmen Snapdragon 888 işlemciden alıyor. 6,78 inç 2448×1080 piksel 144 Hz AMOLED ekranı dikkat çeken telefon, özel bir model olduğu için hiç ama hiç ucuz değil.

Telefonun açıklanan yurt dışı fiyatı tam 1.500 dolar seviyesinde yer alıyor. Ancak bu fiyatın karşılığında kutu içeriği boş gelmiyor. Telefonun yanında Master & Dynamic imzalı güzel bir kablosuz kulaklık, Quick Charge 5.0 güç adaptörü, “bumper” kılıf ve kaliteli bir kablo geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Qualcomm imzalı bu model çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor

Arka kamera sistemi biraz garip görünen telefon, ilginç olarak parmak izi sensörünü ekranda değil arkasında taşıyor ve bir 3.5 mm kulaklık girişi getirmiyor.

Tasarımı da kalın çerçeveler ile modern olmayan Qualcomm imzalı telefon, tam 16 GB RAM + 512 GB dahili depolamaya sahip.

4.000 mAh pilinin Quick Charge 5.0 güç adaptörü ile 50 dakikada doldurabilen telefonun, arkasında üçlü kamera sistemi var.

Burada 64 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya geliyor. Selfie kamerası ise 24 megapiksel çözünürlükte.

İlginizi Çekebilir

En yeni katlanabilir elektrikli bisiklet modellerinden