reklamı kapat

POPÜLER

Asus oyuncu dizüstü
Asus oyuncu dizüstü
Asus oyuncu dizüstü
Asus oyuncu dizüstü
Asus oyuncu dizüstü

Asus’tan dizüstünde performans limitlerini belirleyen iki yeni model

Intel‘in dizüstü için duyurduğu yeni 8. jenerasyon işlemci ailesi, dizüstü sektörünü hareketlendirdi. Samsung’dan sonra Asus da yeni geliştirdiği modellerini duyurdu. Yüksek performansa sahip dizüstüler, en iyisini isteyenlere hitap ediyor.

Asus‘un yeni modellerinden ilk olarak yeni ROG G703 modeli dikkatleri üzerine çekiyor. Dizüstünde masaüstü performansı sunan ürün, gücünü altı çekirdekli Intel Core i9 işlemciden alıyor. 17,3 inç boyutunda devasa bir ekrana sahip dizüstü, IPS teknolojili bu ekranda 144 Hz tazeleme ve Full HD çözünürlük sunuyor. GPU tarafında ise Nvidia GTX 1080 ile karşımıza çıkan model, tam 64 GB RAM ile donatılabiliyor. 2 TB HDD ve 256 GB SSD depolama birimleriyle alınabilen bilgisayar, yaklaşık 4,5 kg ağırlığa sahip. Sunduklarına göre normal diyebileceğimiz kalın bir gövdesi bulunan dizüstü, önümüzdeki ay tam 3.500 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

Asus oyuncu dizüstü
Asus oyuncu dizüstü
Asus oyuncu dizüstü

Bir de Asus ROG ZEPHYRUS M (GM501) var

Şirketin gündelik taşımaya biraz daha uygun modeli ROG ZEPHYRUS M, gücünü Intel’in 8. jenerasyon Core i7 işlemcisinden alıyor. 16 GB RAM ve 256 GB NVMe PCIe depolama ile alınabilen sistem, 15,6 inç Full HD IPS ekranında 144 Hz tazeleme sunuyor. Bu açıdan yüksek akıcılıkta performans getiren sistem, Nvidia G-Sync teknolojisine de destek veriyor. Nvidia GTX 1060 ya da Nvidia GTX 1070 ekran kartıyla alınabilen dizüstü, 1.500 dolar başlangıç fiyatına sahip. Nvidia GTX 1070’li modele ise 2.200 dolar ödenmesi gerekiyor. Sistemin önümüzdeki ay satışa çıkması bekleniyor.

İlgili Video

Akıllı telefonları dizüstüne çeviren sistem