reklamı kapat

POPÜLER

Uzmanı devreye girdi; Rolls-Royce Cullinan’ın ilk macerası National Geographic ortaklığıyla başlıyor

Markası için büyük önem taşıyan Rolls-Royce Cullinan, National Geographic ekibinin uzman ekibiyle en zorlu şartların üstesinden gelmeye çalışacak.

Rolls-Royce tarihinin ilk SUV modeli olarak sahne alacak Cullinan ile ilgili uzun bir dönemi geride bıraktık. Üzerinde barındıracağı donanımları, el işçiliği ve özeniyle ultra lüks kavramını bu sınıfa getirecek olan Cullinan, aslında bazı sataşmaların da odak noktasındaydı. Geliştire süreci boyunca sürekli Bentley Bentayga ile kıyaslanmasının ardından, Rolls-Royce yetkililerinin “Kamuflajlı bir Audi kullanmak istemiyorsanız adresiniz belli.” açıklamasıyla heyecanı başlattığı bu süreç 2018 içerisinde son bulacak. Bu yılın son dönemlerinde tanıtılacak olan aracı için altyapı geliştirmesinden itibaren yepyeni işe girişen İngiliz üretici, işin içerisine beklenmedik bir ortak kattı. Yapılan resmi açıklamayla Cullinan’ın test süreci için National Geographic ekibiyle bir anlaşmaya giden Rolls-Royce, aracın ustalarının ellerinde her türlü şartın üzerinden gelmesinden emin olmak istiyor. Nitekim bu anlaşma aslında bu canavarın ilk resmi macerası niteliğini de taşıyacak.

Macera yarın başlıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Final Challenge” yani “Son Meydan Okuma” olarak duyurusu yapılan bu ortaklıkla birlikte iş artık Rolls-Royce’dan çıkıyor diyebiliriz. Bu zamana kadar üzerinde gerçekleştirilen tüm denemelerin ne denli başarı olduğunu görebilmek adına yeni bir sınav için yola çıkacak olan Cullinan, Nat Geo ekibiyle birlikte belirlenen bölgelerin en zorlu noktalarını gezecek. Avrupa, Orta Doğu ve Amerika‘yı içerisine alan bölgelerde teker çevirecek olan modelin ilk durağı ise İskoçya. 4 Nisan’da başlangıcı yapılacak olan bu macera ardından Avusturya‘da ikinci ayak olarak devam edecek. 2012’de yılın maceracısı seçilen Cory Richards‘ın önderlik edeceği bu projede bizleri çok keyifli kareleri beklediğini de şimdiden görür gibiyiz. Kaputunun altında on iki silindirli makineyle gelecek olan Cullinan’ın macerasıyla ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.