reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenFone 4 incelemesi

ÇİFT KAMERA DENEYİMİ

Bildiğiniz gibi çift kameralı modelleri ufak ufak orta segmentte de görmeye başlıyoruz. Bunun örneklerinden biri geçen ay incelediğimiz Asus Zenfone 4 Max olmuştu. Fakat o cihazın çift kamera performansından pek memnun kalmamıştık. ZenFone 4’te ise 16 MP ve 12 MP olmak üzere çift arka kameraya yer verildiğini görüyoruz. Bu kameraların diyafram açıklığı ise f/1.7. Doğrusu bu modeldeki çift kamera Asus Zenfone 4 Max’ten çok daha başarılı. Geniş açı sağlayan 12 megapiksellik ikinci kameraya geçiş yaptığınızda kaliteden kayıp yaşasanız da, bu Zenfone 4 Max’teki kadar ciddi olmuyor. Her iki kamera da gün ışığında oldukça başarılı fotoğraflar çekmeye olanak sağlıyor. Düşük ışıklı ortamlarda veya gece yapacağınız çekimler ise fena değil diyebileceğimiz düzeyde kalıyor. Tüm bunların üzerine Zenfone 4 ile saniyede 30 kare 4K video kayıt yapabileceğinizi de belirtelim. Ağır çekim özelliği ise pek tatmin edici değil.

Gelelim selfielerin vazgeçilmesi ön kameraya… 8 megapiksellik ön kamera kaliteli fotoğraflar çekmek için fazlasıyla uygun. Üstelik telefonda yer alan güzelleştirme özelliği de pek çok alternatifi beraberinde getiriyor. Sadece teni pürüzsüzleştirmekle kalmıyor. Göz, dudak gibi bölgelere tekil olarak odaklanabiliyor. Daha fotoğrafı çekmeden istediğiniz değişiklikleri yapmanıza olanak sağlıyor. Tüm bu özellikler sayesinde istediğiniz gibi bir selfie çekme ihtimaliniz artıyor.

Genel olarak Asus Zenfone 4’ü ele aldığımızda karşımızda tam bir fiyat performans ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Zenfone 4 günlük ihtiyaçları rahatlıkla karşılayacak bir model olarak karşımıza çıkıyor. 3.300 mAh kapasiteli pil yarı yolda bırakmazken, çift arka kamera dikkat çekmeyi başarıyor. Saniyede 30 kare video çekimi ise oldukça başarılı. Özetle Asus Zenfone 4 yakın zamanda satışa sunulan akıllı telefonlar arasında değerlendirmeye değen bir model olarak öne çıkıyor.