reklamı kapat

POPÜLER

doctor strange

Avengers 4’ü etkileyebilecek Doctor Strange ve Ant-Man bağlantısı

Marvel sevenlerin Avengers 4 bekleyişi devam ederken geçmişteki dikkat çekici açıklamalar yeniden gündeme geliyor. Bu sefer odağımızda Doctor Strange ve Ant-Man yer alıyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War‘un finalinde kahramanlarımız büyük mücadelede Thanos‘a yenildi. Bu yüzden evrenin yarısı gerçeklikten silindi. Avengers 4′te ise bu durumu değiştirmeye çalışmalarına şahit olacağız. Bu noktada Ant-Man’in quantum alemiyle, Doctor Strange’in ise büyücülük yetenekleriyle öne çıkması söz konusu. Üstelik bu iki karakter arasında ufak fakat enteresan bir bağlantı bulunuyor.

Bu bağlantıyı hatırlatabilmek için Doctor Strange filmine geri dönmek gerekiyor. Stephen Strange ellerini tedavi ettirmek isterken Ancient One ile tanışıyor fakat kendisine söylediklerine inanmıyordu. Ancient One da bir dokunuşuyla onun bir alemden diğerine zıplamasına, başının dönmesine neden oluyordu. Marvel hayranları Strange’in gittiği boyutlardan birinin quantum alemi olduğuna inanıyordu. Bu detay filmin kamera arkasına geçen Scott Derrickson tarafından da onaylanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki bu ufak sahnenin ne gibi bir önemi bulunuyor? Thanos parmağını şıklattığında Ant-Man quantum alemine girmişti. Dolayısıyla orada sıkışıp kalmış durumda. Doctor Strange’in gidebildiği boyutlardan birinin quantum alemi olduğunu biliyoruz. Bu bilginin ardından iki ihtimal gündeme geliyor. Stephen Strange, Scott Lang‘i kurtaran isim olabilir ya da Ant-Man ile tanışmasının ardından mücadelede quantum alemini de kullanabileceklerini fark edebilir. Her iki durumda da bu bilgi Avengers 4‘te kilit bir rol oynayabilir.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları