reklamı kapat

POPÜLER

Devialet Dione
Devialet Dione

Ayrı subwoofer ihtiyacını bitiren soundbar: Devialet Dione

Ses teknolojileri konusunda en prestijli markalardan olan Devialet, bu sefer özel bir soundbar modeli olan Devialet Dione ile karşımızda.

Fransa merkezli Devialet, özellikle hazırladığı üst seviyede Bluetooth hoparlör modelleriyle dikkat çeken bir isim konumunda yer alıyor. Birim alandan maksimum sesi alabilen üretici, son dönemde Huawei ile birlikte hazırladığı hoparlörler ile de ses getiriyor. Bu sefer soundbar tarafına odaklanan şirket, Devialet Dione ile sınırları zorlamış durumda. Televizyonların altına hem yatay hem de dikey olarak takılabilecek formda hazırlanan ürün, Dolby Atmos desteğine sahip ve barındırdığı tam 17 adet sürücü ile harici bir subwoofer kullanıma gerek bırakmıyor. Bu da TV’si yanında bir subwoofer koyacak alanı olmayanlar için güzel görünüyor. Üründeki 17 sürücünden 8 tanesi spesifik olarak bass seslere odaklanıyor ve bunun etkisiyle paketten çok yüksek toklukta ses alınabildiği aktarılıyor.

Bünyesindeki jiroskop sayesinde sesi her zaman doğru açıdan karşıya aktaran ürün, merkezinde bir “orb” olarak nitelendirilen sürücü barındırıyor. Bu hareketli olan sürücünün konumlandırmaya göre manuel olarak ayarlanması gerekiyor. Buraya otomatik ayar için motor koyma gereği görmeyen firma, ürünün üstüne dokunmatik kontrol butonları eklemiş.

Ancak Devialet Dione akıllı telefon uygulaması üzerinden de rahatlıkla kontrol edilebiliyor. AirPlay 2 ve Spotify Connect destekleri unutulmayan soudbar, çok sayıda giriş çıkış portuna sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 metre mesafede 101 dB ses sunabilen Devialet Dione için tek kötü yan, firmanın diğer ürünleri gibi fiyatın çok yüksek olması. Dione için tam 2.400 doların gözden çıkarılması gerekiyor. Bu fiyat ile model çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.

Devialet Dione yanımda bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın