reklamı kapat

POPÜLER

Hava temizleyici kulaklık Dyson Zone

Hava temizleyici kulaklık Dyson Zone

Hava temizleyici kulaklık Dyson Zone

Hava temizleyici kulaklık Dyson Zone

Hava temizleyici kulaklık Dyson Zone

Hava temizleyici kulaklık Dyson Zone

Marka tarihinde bir ilk; hava temizleyici kulaklık Dyson Zone

Üst düzey teknolojilere sahip ürünler ile her zaman ses getiren Dyson, bu sefer hava temizleyici kulaklık Dyson Zone ile karşımızda.

Dyson’ın ilk giyilebilir hava temizleyicisi olan Dyson Zone, şehir kirliliğinden dolayı günlük hayatta maruz kalınan gaz, alerjen ve partikülleri yakalıyor, gelişmiş gürültü engelleme özelliğiyle istenmeyen sesleri ortadan kaldırıyor ve kullanıcılara yüksek ses kalitesi sunuyor. Sıra dışı bir tasarıma sahip olan hava temizleyici kulaklık, tam altı yıllık bir çalışmanın ürünü ve 500 farklı prototip denemesinin sonrasında hayat buldu. Peki neden böyle bir ürün hayata geçirildi?

Dyson tarafından verilen bilgiye göre Dünya Sağlık Örgütü (WHO), küresel olarak her 10 kişiden 9’unun DSÖ’nün kirletici limitlerinin çok üstünde kirli hava soluduğunu tahmin ediyor. Covid-19 pandemisi sırasında şehirlerde NO2 (Azot Dioksit) kirliliğinin azaldığı yerlerde kirlilik seviyeleri hızla normale dönerken, birçok şehirde pandemi öncesi seviyeler dahi geçilmiş durumda. Avrupa nüfusunun yaklaşık yüzde 20’si olan 100 milyondan fazla insanın, DSÖ verilerine göre uzun süreli gürültüye maruz kaldığı da tahmin ediliyor.

Ürün gidilen her yerde çok dikkat çekecek gibi görünüyor

İşte bu insan hayatına olumsuz etkisi bulunan yüksek kirlilik oranları nedeniyle geliştirilen hava temizleyici kulaklık Dyson Zone, şehrin hava ve gürültü kirliliği sorunlarının üstesinden aynı anda geliyor. Ürün için firma şunları aktarıyor: “Dyson Zone hava temizleyici kulaklık, Dyson’ın hava akışı, filtreleme ve motor teknolojilerindeki 30 yıllık uzmanlığı ve iç ve dış mekân hava kalitesine ilişkin derin araştırmaları neticesinde ortaya çıktı.

Kulaklıktaki kompresörler, çift katmanlı filtrelerden hava çekiyor ve temassız vizörden kanalize edilen iki temizlenmiş hava akışını kullanıcının burnuna ve ağzına yönlendiriyor. Vizör üzerindeki şekillendirilmiş kanallar, temizlenmiş hava akışının burun ve ağza yakın tutulmasını ve rüzgârdan mümkün olduğunca az etkilenmesini sağlıyor.”

Dyson tarafından hazırlanan birçok farklı prototip

Üründe kullanılan elektrostatik filtreleme, toz ve polen gibi 0,1 mikron kadar küçük partiküllerin yüzde 99’unu, potasyumla zenginleştirilmiş karbon filtre ise NO2 (Azot Dioksit), SO2 (Kükürt Dioksit) ve O3 (Ozon) gibi şehirde bulunan gazları yakalıyor.

Bünyesindeki temassız hava dağıtım vizörü, dış mekanlarda ve rüzgârlı havalarda kullanım için temiz hava akışını iki taraftan burun ve ağza yönlendirecek şekilde tasarlanan Dyson Zone bünyesindeki en önemli parçalar, her kulaklıkta bulunan iki küçük motor. Bu motorlar, bugüne kadar herhangi bir Dyson ürününe konulmuş en küçük motorlar ve yüksek performans getiriyorlar.

Genel olarak çok ses getiren kulaklık, birçok yeni nesil kablosuz kulaklık gibi ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip. Modeldeki gelişmiş ANC sistemi, yüksek performanslı neodim elektro akustik sistem ile birleşerek sesi sanatçının veya yaratıcının amaçladığı şekilde duymanıza imkân tanıyor. Yani ürün ile üst seviye bir müzik keyfi elde edilebiliyor.

Zone, ekstra özellikleri birçok benzerinden daha büyük bir gövdeye sahip

Aktif Gürültü Engelleme özelinde “İzolasyon, Konuşma ve Şeffaf” olmak üzere üç farklı mod ile gelen ve şeffaf mod ile çevrenin duyulmasına izin veren kulaklık, hava temizleme tarafında ise dört farklı moda sahip. Bunlar “Düşük, Orta, Yüksek ve Otomatik” olarak açıklanıyor.

Farklı efor seviyeleri farklı solunum modelleri gerektirdiğinden Dyson Zone hava temizleyici kulaklık, ivmeölçer üzerinden aldığı veriler ile gerektiğinde Yüksek, Orta ve Düşük temizleme hızları arasında otomatik olarak geçiş yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dyson Araştırma & Geliştirme Direktörü Jake Dyson, ürüne yönelik açıklamasında “Hava kirliliği gittiğimiz her yerde bizi etkileyen küresel bir sorun. Evlerimizde, okulda, işte veya seyahat ederken ister yürüyerek ister bisikletle ister toplu taşımada veya özel ulaşım araçlarında fark etmeksizin hava kirliliğine maruz kalıyoruz.

Dyson Zone, hareket halindeyken soluduğunuz havayı temizliyor. Yüz maskelerinden farklı olarak, yüksek performanslı filtreler ve iki küçük hava pompası kullanarak yüzünüze temas etmeden temiz hava akışı sağlıyor. Altı yıllık geliştirme sürecinin ardından, her yere temiz hava ve pürüzsüz bir ses sunmaktan heyecan duyuyoruz” diyor.

Dyson Zone hava temizleyici kulaklık önümüzdeki aylarda Dyson Demo Store’larda ve www.dyson.com.tr adresinde satışa sunulacak. Ürün için fiyat gibi daha fazla detay ise daha sonra verilecek.

Dyson Zone yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

İLGİLİ HABERLER