reklamı kapat

POPÜLER

BeoPlay H5
BeoPlay H5
BeoPlay H5
BeoPlay H5

Bang & Olufsen ilk kablosuz kulakiçi kulaklığı BeoPlay H5’i tanıttı [Video]

Bang & Olufsen, BeoPlay ailesini yeni ürünlerle genişletmeye devam ediyor. Danimarkalı şirket, şimdi de ilk kablosuz kulakiçi kulaklığını gün ışığına çıkardı. BeoPlay H5 adını taşıyan kulaklık daha önceden birçok Bang Olufsen ürünün tasarımından sorumlu olan ünlü tasarımcı Jakob Wagner’in imzasını taşıyor.

Alüminyum ve kauçuk malzemelerin tercih edildiği kulaklık sadece 18 gram ağırlığında. Siyah ve pembe renk seçenekleriyle üretilen kulaklık, Bluetooth 4.2 bağlantıya; aptX, aptX-LL ve AAC ses formatlarına destek veriyor. Frekans tepki aralığı 20 – 20,000 Hz olan BeoPlay H5, iki adet şarj edilebilir lityum iyon pili bünyesinde barındırıyor. Her biri 50 mAh kapasitesinde olup toplamda 100 mAh kapasiteli pilden güç alan kulaklık pili tam şarj edildiğinde 5 saate varan kullanım imkanı sunuyor. Bang & Olufsen, kulaklığın tekrardan şarj olma süresinin 2 saat olduğunu belirtiyor.

Sahip olduğu mikrofon sayesinde telefon konuşmaları da yapabilmeye olanak sağlayan kulaklık, küp şeklinde bir şarj istasyonuyla birlikte geliyor. Kullanıcılar kulaklıklarını bu şarj ünitesine yerleştirip BeoPlay H5’i mıknatıs yöntemiyle şarj edebiliyor. Bu mıknatıslar aynı zamanda kulaklık boyundayken her iki kulaklığın birbiriyle kenetlemesine de olanak tanıyor. Su sıçramalarına, toza ve tere karşı da dayanıklı olan BeoPlay H5, BeoPlay uygulamasıyla da uyumlu şekilde çalışıyor. iOS ve Android için geliştirilen BeoPlay uygulaması ses ayarlarını değiştirmeye imkan tanıyor. Örneğin bas ağırlıklı bir parça dinlediğinizde uygulama ses ayarını değiştirip bası daha güçlü duymanıza yardımcı oluyor.

Şu an itibarıyla yurtdışında piyasaya sürülen BeoPlay H5’in satış fiyatı 249 euro. BeoPlay H5’in çok yakında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

VİDEO

https://youtu.be/8xpMwXpg2vI