reklamı kapat

POPÜLER

Batman Arkham City: Harley Quinn’s Revenge incelemesi

TÜM ZAMANLARIN BELKİ DE EN İYİ SÜPER KAHRAMAN OYUNU OLAN BATMAN ARKHAM SERİSİNİN SON ÜYESİ ARKHAM CITY, GENİŞLEMEYE DEVAM EDİYOR. BU KEZ PARMAKLARINIZIN UCUNDA BATMAN DEĞİL ROBIN DE VAR

Batman Arkham Asylum, bize gerçek bir süper kahraman oyununun nasıl olması gerektiğini göstermişti. Arkham City çıtayı bir üst seviyeye taşıyarak Gotham şehrinin banliyölerini ayağımızın altına serdi.

Şimdi bu devasa oyun indirilebilir içeriklerle devam ediyor. Batman Arkham City: Harley Quinn’s Revenge, orijinal oyunun bitişinden iki hafta kadar sonra başlıyor. Harley Quinn’i bulmaya giden Batman’in kaybolmasının ardından, kahramanımızın peşine düşen Robin ile maceraya başlıyoruz. Robin, Batman kadar yetenekli olmasa da kendine has bazı yeni oyuncaklara sahip. Yakın dövüşte çok daha zayıf olmasına rağmen düşmanlarını şaşırtmak için kendine has teknikler kullanabiliyor. Örneğin, düşmanların gözünü alan flaş bombası ya da kısa bir süreliğine karşıdan gelen mermilerden korunmasını sağlayan zırh gibi ilginç oyuncaklar dikkat çekiyor. Evet, oyun ilk başladığında Batman ortalarda yok ve biz de onun peşinde Oracle’dan bilgi almaya çalışıyoruz.

BATMAN’İN İŞİ ASLA BİTMEZ
Oyun boyunca karakterleriniz, tıpkı orijinal oyunda olduğu gibi değişiyor olacak. Fakat Robin’le başladığınız zaman kesinlikle çok daha dikkatli ve sessiz olmalısınız. Robin, Batman kadar çevik ve sessiz değil. Mesela ters sallanıp düşmanı bir anda baş aşağı astığınız hareketi Robin yapamıyor. Fakat oyunun büyük bir kısmı bina içlerinde geçtiğinden gizlilik olayına alışıyor ve bir süre sonra Robin’le bile görünmez olmayı başarıyorsunuz. Oyunun yine asıl güzel tarafı düşmanlarınızla yakın dövüşe girdiğiniz zaman ortaya çıkıyor. Fakat Harley Quinn’s Revenge, orijinal oyun gibi size serbestlik tanıyan bir macera değil. Daha çok A noktasından başlayıp B noktasına varmaya çalıştığınız düz bir hikaye gibi düşünün. Oyunun bu noktada eleştirilebilir çünkü Batman Arkham serisinin karakteri, oyuncuya bir parça özgürlük tanıyan bir yapıdadır ancak bu iki saat süren indirilebilir içerik sizi olabildiğince kısıtlamakta bir beis görmüyor.

AÇIK HAVA HAPSİ
Oyunda yeni silahlar, ekipmanlar ve karakterler olduğu gibi, bazı yeni yerler de bulunuyor. Tabii bu süre içinde bazı eski mekanları da ziyaret etme şansı yakalıyorsunuz. (Joker’ın eski su değirmeni gibi) Uzun lafın kısası Harley Quinn’s Revenge, Batman Arkham City deneyimini iki saat daha uzatıyor. Fakat kesinlikle bu devasa oyunun hak ettiği son bu değil. Firmadan henüz bir açıklama olmasa da bu muhteşem oyun için daha epik bir son bekliyoruz.