reklamı kapat

POPÜLER

BAW Yuanbao

BAW Yuanbao ile tanışın; 5 bin dolarlık fiyatıyla 170 kilometreye kadar menzil sunuyor

Çin’deki ucuz elektrikli araç modasının en yeni üyesi olan BAW Yuanbao, menzil nitelikleriyle günlük ihtiyacı kolaylıkla karşılayabiliyor.

Otomotiv sektörü elektrik gücünün odağında yoğun bir dönüşüm sancısı yaşarken, bu durum markalar için operasyonel bazda yeni adımları da beraberinde getiriyor. Günümüz dinamiklerinde bir elektrikli otomobilin üretimi ve satış sürecine baktığımızda, fiyat olarak en azından şimdilik ulaşılabilirlikten söz etmek oldukça güç. Mikromobilite çözümleriyle özellikle şehir içi ulaşımdaki örnekler ise kullanıcı ihtiyaçları karşılamada hiç fena sayılmayacak örneklerle destekleniyor. Avrupa pazarında henüz gelişmekte olan bu adımlar, Çin’de ise uzun süredir başka bir boyutta deneyimlenebiliyor. Ülkenin en çok satan elektriklisi olan Wuling HongGuang Mini’nin 5-7 bin dolar arasında değişen fiyatlarına olan ilgi, pazardaki diğer isimleri de buradaki rekabete itmiş durumda. Avrupalı markaların şimdilik çok fazla yanaşmayı tercih etmediği mikro araç pazarına dahil olan BAW Yuanbao, 5 bin dolarlık başlangıç fiyatıyla 170 kilometre menzil sunarak pazarda yeni bir oyuncu olmak istiyor.

BAW Yuanbao için öne çıkan özellikler

3.162 milimetre uzunluk, 1.498 milimetre genişlik, 1.585 milimetre yükseklik ve 2.050 milimetre aks mesafesi değerleriyle sokaklara çıkacak olan Yuanbao, dört koltuklu bir elektrikli araç. Dış tasarım karakterine bakıldığında, Çin’deki diğer rakiplerinde gördüğümüz hareketli bir yapı karşımıza çıkıyor. Bu sayede kadın kullanıcıların da dikkatini çekme potansiyeli taşıyan modelin renk seçenekleri de daha çok gençlere hitap ediyor. Model dışarıdan basit olarak görülse de kokpitinde 10,25 inçlik ciddi bir panelle gelmesi dikkat çekiyor. Bununla birlikte 360 derece görüş, ön arka park sensörleri ve yokuş desteği gibi günlük kullanımda ihtiyaç duyulabilecek donanımlar da sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yuanbao’nun altyapısında ise 27 beygir güç ve 85 Nm tork üreten bir adet elektrik motoru konumlanıyor. Aracın arka bölümünde yer alan bu motorla birlikte maksimumda 100 km/s’lik hız erişimi söz konusu. Batarya tarafında ise 9,6 kWh ve 13,6 kWh olmak üzere iki farklı seçenek var. Markanın paylaştığı verilere göre baz versiyonda 120 kilometre, üst pakette ise 170 kilometrelik menzil değerlerini yakalamak mümkün. Fiyat etiketi donanımlara göre değişmekle birlikte 5.000 dolardan başlayan modelin en pahalı versiyonu ise 7.450 dolara satışa sunulacak.