reklamı kapat

POPÜLER

george martin

“Bazı Game of Thrones hayranları ‘gerçeği’ biliyor”

Yayınlandığı günden beri çok konuşuldu, hakkında birçok teori üretildi. Efsane serinin yazarı George R. R. Martin, bu teoriler hakkında konuştu.

Önce kitap, sonra televizyon dizisi olarak sunulan fantastik yapım Game of Thrones, kısa süre içinde geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Hayranlar yapımı öylesine benimsedi ki; dizi hakkında kendi teorilerini üretip paylaşmaya başladı. Elbette kitabı okuyan takipçiler bu konuda daha tutarlı tahminlere sahip.

Geçtiğimiz günlerde bir basın konferansına katılan George Martin, internette dolaşan teoriler hakkında konuştu. Martin, bazı Game of Thrones hayranlarının doğru teoriler ürettiğini, hatta serinin gidişatını bile doğru tahmin edenler olduğunu söyledi: “İnternette dolaşan teorilerin çoğu yaratıcı olmasına rağmen saçmalık. Ancak kitabı didik didik eden bazı okuyucular doğru teorilere sahip. Hatta kafamdaki sonu bile yazan teorilerle karşılaştım.”

Öte yandan Martin, sırf seriyi doğru tahmin edenler yüzünden gidişatı değiştirmeyeceğini açıkladı. Ancak sürpriz yapmayı seven George Martin’in, seriyi doğru tahmin edenleri bile bir şekilde şaşırtacağına şüphe yok.