reklamı kapat

POPÜLER

Benedict Cumberbatch’in Doctor Strange’deki “gizli” rolü

Marvel‘in büyük beğeni toplayan son işi Doctor Strange geçtiğimiz hafta vizyona girdi. Benedict Cumberbatch‘in bu yapımda gizli tutulan ikinci bir rolü daha olduğu ortaya çıktı.

Çizgi roman uyarlaması bu yapımın yönetmenliğini Scott Derrickson üstleniyor. İlgi uyandıran yapımda Benedict Cumberbatch’in yanı sıra Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor, Mads Mikkelsen, Michael Stuhlbarg ve Tilda Swinton gibi ünlü isimler rol alıyor. 4 Kasım‘da vizyona giren film gişedeki başarılı ilerleyişi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Herkes Doctor Strange‘i konuşurken filme dair gizlenen enteresan bir detay gün yüzüne çıktı. Empire dergisine konuşan Scott Derrickson, Cumberbatch’in aynı zamanda Dormammu’ya hayat verdiğini açıkladı. Derrickson “Bu kararın üç sebebi vardı. Öncelikle bunu Benedict Cumberbatch teklif etti. İkincisi şahane bir sesi var. Üçüncüsü o bir zamanlar Smaug’u seslendirmişti. Dormammu’nun nasıl bir karakter olduğunu iyi anlıyordu. O bilinen en büyük narsist.” sözlerini sarf etti. Sevilen oyuncu seslendirmenin yanı sıra motion-capture yöntemiyle bu büyük kötünün mimiklerini de ekrana taşıyan isim oldu. Filmin sonunda önemli bir payı olan Dormammu’yu Benedict Cumberbatch‘in seslendirmiş olması hayranlar cephesinde memnuniyet yarattı.