reklamı kapat

POPÜLER

Bethesda akıllı saat görevi gören yeni Pip-Boy’unu tanıttı

Geçtiğimiz yıl Bethesda‘nın Fallout 4 duyurusunda tanıtılan gerçek boyutlu Pip-Boy replikası sizi heyecanlandırdıysa hazır olun. Çünkü bu sene duyurulan Pip-Boy, geçen yılki replikayı rafa kaldıracak.

Akıllı telefonun ekranından beslenen ve telefonunuzu içine koyarak çalıştırabileceğiniz Pip-Boy replikası geçtiğimiz yıl pek çok Fallout 4 hayranını heyecanlandırmış ancak aynı şekilde pek çoğunu ise tam anlamıyla etkileyememişti. Telefona hapsetmeyen ve gerçekten çalışan bir Pip-Boy isteyen hayranların sesine kulak veren Bethesda kendi “akılı saatini” duyurdu. Yeni Pip-Boy kendine ait bir ekranla geliyor ve gerçekten çalışıyor.

Bluetooth ile akıllı telefona bağlanan yeni Pip-Boy, eski replikayı alanları bir hayli üzecek. Telefonunuzla gerçekleştirebileceğiniz pek çok işlemi bileğinize taşıyan Pip-Boy ile çağrı yanıtlayabilir, mesajları kontrol edebilir, hatta müzik yayını bile yapabilirsiniz. Üstelik mobil cihazınıza bağlı değilseniz ekran çalışmaya devam ediyor. Alarm olarak kullanabileceğiniz Pip-Boy aynı zamanda oyun içi görüntüleri de barındırıyor. Ancak cihaz ne yazık ki Fallout 4 ile birlikte çalışmıyor.

Yaklaşık 900 gram olan Pip-Boy standart boyutla geliyor. Hoparlörlü şarj standı da kutu içeriğinin bir parçası. Fallout 4’ü olmayanlar için ise kötü haber; Pip-Boy’un kutu içeriğine oyunun kendisi dahil değil. Sadece 5 bin adet üretilecek olan Pip-Boy Deluxe Bluetooth versiyonunun fiyatı ise 350 dolar. Bethesda’nın çevrim içi mağazasında ön satışta olan bu fazlasıyla büyük ama bir o kadar da etkileyici “akıllı saat” 11 Kasım‘da alıcılarına gönderilecek. Tabii kargonun Amerika, Kanada ve Avustralya ile sınırlı olduğunu da ekleyelim.