reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead’in üçüncü sezonu büyümüş bir Clementine’ı müjdeliyor [Video]

Telltale‘in hiç değişmeyen ve pek fazla seçenek sunmayan oyunlarından bir hayli sıkılmış olsak da Walking Dead ile başladığımız yolculuğu yarıda bırakacak değiliz. Özellikle gözümüzün önünde her geçen oyunda biraz daha büyüyen bir Clementine varken.

Telltale, belirli bir formülü tutturduktan sonra, geliştirmeden tek düze devam eden firmalardan. Walking Dead ilk çıktığında interaktif çizgi roman gibi kabul edip, etkileyici hikayeyle de birleşince bir hayli keyif almıştık. The Wolf Among Us da keza benzer keyfi yaşatmayı başardı. Ancak Life is Strange gibi daha etkili bir interaktif oyun gelince Telltale oyunları açıkçası bir parça etkileyiciliğini kaybetti. Ancak bu demek değil ki Clementine’ı yalnız bırakacağız. Aksine, yeni sezon için bir hayli heyecanlıyız.

İlk sezonda Lee Everett ile olan “baba-kız” ilişkisi ve küçük bir çocuğun masumiyeti ve saflığıyla yaşına kıyasla yaşaması gerekenleri olgunlukla karşılayan Clementine, ikinci sezonda da pek çok olay atlatmış, zor kararlar vermiş ve sayısız dost kaybetmişti. İkinci sezonda da gözümüde hala küçük bir kız olan Clementine’ı üçüncü sezon tanıtım fragmanında genç kız olarak görüyoruz. Yanındaki dövmeli karakteri ise tabii ki tanımıyoruz.

Yeni sezon fragmanı açıkçası pek ipucu vermiyor. Bir şekilde hayatta kalmayı başaran Clementine belli ki yanlarına sığınabileceği yeni bir grup da bulmuş. Üçüncü sezonun yeni bir hikaye anlattığını belirten Telltale, ilk iki oyunu oynamayan oyuncuların üçüncü oyunu oynayabileceğini belirtiyor. Tabii hikayeden daha çok keyif alabilmek için, Clementine’ın küçüklüğünü de görmeniz tavsiyemiz.

Yeni karakterimiz ise Javier. Üçüncü sezonda Clementine’ın dışında Javier olarak da oynayabileceğiz. Clementine ve Javier arasındaki bağ ise şimdilik gizli tutuluyor. İki karakterin yakınlığı ve nasıl bir araya geldikleri muamma. Ancak bir Lee Everett olamayacağına inanıyoruz. Tabii tüm bunları öğrenmek için sonbahara kadar beklememiz gerekecek.