reklamı kapat

POPÜLER

TWD

The Walking Dead’in üçüncü sezonu onaylandı

Telltale Games durmak bilmiyor. Firmanın en başarılı serilerinden biri olan The Walking Dead hayranlarda büyük bir bağımlılık oluşturmuş durumda. İkinci sezonun dördüncü bölümüyle tansiyonu iyice katlayan Telltale Games, geçtiğimiz hafta San Diego’da gerçekleşen Comic-Con‘da büyük duyurusunu da yaptı. Hikaye gelecek sezona taşınıyor.

The Walking Dead’in ikinci sezonunun yayınlanan son bölümünü oynadınız mı bilmiyoruz, ancak henüz oynamadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz. Sezonun belki de en iyi bölümlerinden birini yayınlayan Telltale Games, birinci sezondan beri çizgi romanın o harika atmosferini oyuncuya öyle başarılı bir şekilde yansıttı ki oyun pek çokları için efsane olmayı başardı. Clementine ve Lee ile başlayan yolculuğumuzda küçük savunmasız bir çocuğun gelişip acımasız bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmasına bölüm bölüm tanık olurken, Clementine’ı da büyüttük diyebiliriz.


Hikaye burada sonlanamazdı elbette. Oynadığınız Clementine belki çok dugusal, çok acımasız ya da çok nötr bir karakter olabilir ancak iki sezon boyunca kendini savunmayı bir şekilde başardı. Oyunun üçüncü sezonuyla ilgili henüz bir detay yok ancak dördüncü bölümde bir hayli zora giren karakterlerimizin ne kadarı üçüncü sezonda kendine yer edinecek sorusu akılları kurcalıyor. Clementine ile devam etmek istediğimiz üçüncü sezonla ilgili beklentilerimizi yüksek tutarken gelecek olan beşinci bölüm için de sabırsızlanıyoruz.