reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link Archer TX20U Plus

Bilgisayarlara Wi-Fi 6 desteği kazandıran adaptör: TP-Link Archer TX20U Plus

TP-Link, Wi-Fi 6 destekli USB adaptörünü satışa sundu. TP-Link Archer TX20U Plus olarak adlandırılan adaptör yüksek hız, geniş kapsama alanı ve çift kanal desteği sağlıyor. Cihaz tüm online uygulamalarda ciddi performans artışı sağlıyor.

TP-Link Archer TX20U Plus, çift bant desteğiyle toplamda 1.800 Mbps kablosuz hızlar sunabiliyor. Hüzmeleme (beamforming) teknolojisi sayesinde çok daha geniş kapsama alanı sağlayan adaptör, yüksek kazançlı antenleriyle Wi-Fi sinyallerini uzaktaki yönlendiriciden alıp iletebiliyor. Cihaz üzerinde yer alan iki adet anten hareket edebiliyor. Sinyalleri en iyi şekilde alabilmek için antenler dikeyde 90, yatayda 180 derece dönebiliyor. Bu da çok daha geniş bir kapsama alanı sağlıyor.

Bu adaptörde aynı zamanda MU-MIMO adı verilen verilen teknoloji de kullanılıyor. Bu teknoloji aynı anda ağa bağlı cihaz sayısı yüksek olduğunda her cihaza ayrı bant genişliği atayarak sıkışıklığı engelliyor. MU-MIMO sayesinde evde Wi-Fi’a bağlı fazla cihaz varsa bile bilgisayarın performansının düşmesi engelleniyor. OFDMA teknolojisi sayesinde de gecikme hızı düşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link Archer TX20U Plus modelinin fiyatı ne kadar?

Cihaz bununla birlikte yeni nesil WPA3 şifreleme desteğine sahip. USB 3.0 destekli olan Archer TX20U Plus, son derece kolay kurulup çalışır hale geliyor. 1 metrelik kablosuyla PC’nin yerini değiştirmeye gerek kalmadan kullanma esnekliği sağlıyor. Cihazın Türkiye’deki fiyatı ise 48,81 dolar.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER