reklamı kapat

POPÜLER

bill gates

Bill Gates’in çok konuşulacak “kripto para öldürür” açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Reddit’te soru-cevap seansına katılan Bill Gates, kullanıcılardan gelen soruları yanıtladı. Sorulardan biriyse Gates’in kripto para üzerine görüşleriydi.

TIME‘ın 2017 aralıkta yayınladığı “Dünyanın en zanginleri” listesinde birinci sırada bulunan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’tan sonra gelen Microsoft’un kurucusu Bill Gates, doğal olarak kripto paralarla ilgili görüşleri merak edilen isimlerden. Dünyanın en zengin ikinci insanının sanal para teknolojileri hakkında ne düşündüğünü pek çok kullanıcı merak ediyor. Özellikle kripto para son dönemlerin en popüler konusuyken… Reddit’te yapılan soru cevap seansına katılan Gates’e kullanıcılardan biri “Kripto paralarla ilgili görüşleriniz nedir?” diye bir soru soruyor. Gates de soruya ilginç bir cevap veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kripto para teknolojisi insan hayatını tehdit ediyor

Sanal paraların yükselişinden bu yana sıklıkla aldığı bir eleştiriyi Bill Gates biraz daha kapsamlı olarak ele alıyor ve lafı sonunda kripto paraların insan hayatını riske attığına bağlıyor. Gates yaptığı açıklamada “Kripto paraların en temel özelliği anonim olmaları. Ben de bunun iyi bir şey olmadığını düşünüyorum. Hükümetin kara para aklayanları, vergi kaçıranları veya teröre destek verenleri bulabiliyor olması iyi bir şey. Şimdilerde kripto paralar fentanyl ve diğer uyuşturucuları satın almak için kullanılıyor. Yani açıkça ölüme önayak olan nadir teknolojilerden biri. Ayrıca KriptoArz (ICO) ve kripto para piyasasının spekülasyonlara fazlasıyla açık yapısı da onu çok riskli yapıyor.” diyor. Gates’in bu cevabının altında ise kullanıcılar arasında hararetli bir tartışmanın döndüğünü ekleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gates’in soru cevap seansının tamamını buradan okuyabilir, kripto para sorusuna verdiği cevaba ise buradan ulaşabilirsiniz.