reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror’ın 4. sezonundan ilk detaylar!

24 Mayıs 2017

Teknolojinin tüyler ürpertici yanını ortaya çıkararak modern gerilim hikayeleri sunan Black Mirror‘ın dördüncü sezonunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Netflix‘in orijinal serilerine dahil ettiği ve kısa sürede bağımlılık yapan dizinin dördüncü sezonuyla ilgili ilk bilgiler göründü.

Black Mirror’ın dördüncü sezonunda ünlü illüzyonist Penn Jillette‘in yazdığı bir hikayeye yer verilecek. Sunday School yayınında hikayenin esin kaynağından bahseden Penn, Black Mirror’ın yaratıcısı Charlie Brooker‘la buluşmalarında ona 1981’de yılında İspanyol hastanesinde yaşadığı macerayı anlatmış. Dil bilmediği için büyük bir sorun yaşadığını söyleyen Penn, durumun hastalığın teşhisini engellediğinden bahsetmiş. Daha sonra Penn’in bu anısı onu fazlasıyla karanlık bir hikaye yazmaya itmiş.

O dönem yazdığı hikayeye Pain Addict ismini veren Penn, hikayede başkasının acısını hissedebilmek için kullanılan bir cihazdan bahsediyor. Bu cihaz sayesinde doktorlar hastaların ağrılarını hissedebiliyor ve ağrının görüldüğü bölgeyi anlayabiliyor. Tüm ağrıları hissettiren bu cihazı kullanan ana karakterimiz ise ağrı hissetmeye bağımlı hale geliyor. Sırf daha fazla acı çekebilmek için insanları dövüyor ve ağrılarını hissediyor.

Penn yazdığı bu kısa hikayeyi daha sonra hazırladığı bir kitaba dahil etmek istemiş fakat editörü hikaye çok karanlık olduğu için bunu onaylamamış. Hikayeyi duyan Charlie Brooker ise Penn’in editörüyle aynı hisleri paylaşmamış olacak ki hikayeden oldukça etkilenmiş. Yeni sezonun finali için Penn’i arayan Brooker, finalde üç kısa hikayeyi içeren Black Museum isimli bir bölüm çekeceklerini söylemiş. Penn’in hikayesinden esinlenerek yeni bir hikaye yazan Brooker, Penn’in hikayesini kendi senaryosuna bir şekilde oturtmayı başarmış. Görünen o ki Black Mirror’ın yeni sezonunda acıya bağımlı bir karakter göreceğiz.

Dizinin dördüncü sezonunun net bir çıkış tarihi yok ancak 2018‘de yayınlanması olası. Yeni detaylar için sabırsızlıkla bekliyoruz. Hala izlemediyseniz, Black Mirror’ın ilk üç sezonuna Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR