reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror’ın 4. sezonuyla ilgili heyecan uyandıran gelişme

En sevilen bilim kurgu dizileri arasında yer alan Black Mirror yakında dördüncü sezonuyla dönmeye hazırlanıyor. 2018’de izleyici karşısına çıkmasını beklediğimiz bu yeni bölümler büyük sürprizlere ev sahipliği yapacak gibi görünüyor!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda dördüncü sezona dair ilk detaylar belli olmuştu. Yeni bölümlerden birinde ünlü illüzyonist Penn Jillette‘in yazdığı bir hikayeye yer verileceği açıklanmıştı. Şimdi dizinin yaratıcısı olan Charlie Brooker daha heyecan verici bir açıklamada bulundu. Dördüncü sezonda önceden izleyip hayran kaldığımız bazı bölümlerin devam edebileceğini açıkladı!

İlk iki sezonu İngiltere televizyonlarında yayınlanan Black Mirror bu dönemde uluslararası bir efsaneye dönüşmeyi başarmıştı. Fakat buna rağmen iki sezonun sonunda Channel 4 tarafından iptal edilmişti. Yayınlanan bölümlerin yayın hakkına sahip olan Netflix, Charlie Brooker ile anlaşma sağlamış ve diziyi devam ettirme kararı almıştı. Netflix’te izleyici karşısına çıkan üçüncü sezon öncekiler kadar beğenilmedi. Birçok seyirci Black Mirror’ın platform değişikliğiyle özünü kaybettiği dile getirdi. Görünen o ki Charlie Brooker çözümü geçmişe dönmekte buldu. Daha önce hiçbir hikayeye devam etme durumları olmadığını fakat bu fikre kesinlikle karşı çıkmadığını dile getirdi. Ardından hangi hikayeyi en ideal zamanda devam ettirebileceklerine karar vermeye çalıştıklarını söyledi.

Anlayacağınız henüz hangi hikayelerin devam ettirileceği belli değil. Fakat bu düşünce bizleri heyecanlandırmaya yetti de, arttı bile!