reklamı kapat

POPÜLER

BMW 8 Serisi’ni gösteren gerçeğe en yakın tasarım çalışması [Video]

Bu hafta içerisinde tanıtılması beklenen yeni 8 Serisi’nin resmi tasarım çizimleri üzerine şekillenen proje günümüze kadar yapılanlar arasında öne çıkmayı başardı.

Resmi tanıtım etkinliğine üç gün kalan BMW 8 Serisi ile ilgili artık son küreklerimizi çekiyoruz. Dedikoduları ve detayları gün yüzüne çıktığı ilk günden beri her adımını sizlerle buluşturduğumuz BMW binek otomobil ailesinin en büyüğü 26 Mayıs‘ta kendisini gösterecek. BMW’nin ilk resmi detayını yaklaşık iki hafta önce tek kara görselle paylaştığı yeni 8 Serisi ile ilgili bu zamana kadar birçok tasarım düzenlendi. Bu tasarımlardan kimisi kamuflajlı görseller üzerine kimisi son jenerasyon modeller baz alınarak gerçekleştirildi. Artık son zamanları içerisinde olduğumuz bu günlerde Peisert Design tarafından yapılan son tasarım konsepti BMW’nin yayınladığı resmi hatlar üzerine hayata geçmiş ilk proje olarak karşımıza çıkıyor.


Resmi tasarım çizgilerini ortaya koyan görsel üzerine şekillen iki tasarımda ilk adımda karşımıza çıkacak olan coupe versiyonuna en yakın yapıyı barındırıyor. M8 versiyonunun da tasarlandığı çalışmada oldukça büyük bir kaput, jantlar ve yanal çizgiler ilk adımda dikkat çeken detaylar arasında. Yeni 5 ve 7 Serisi’nde kullanılan (CLAR) platformu üzerine geliştirilen yeni serinin yurt dışında 150 bin ile 165 euroluk etiket fiyatıyla satışa sunulmasının beklenildiğini hatırlatmakta fayda var. BMW’nin “Gerçek bir lüks spor coupe” olarak tanımladığı yeni nesil 8 Serisi’nin son detaylarını tanıtım günü ve öncesi LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

VİDEO