reklamı kapat

POPÜLER

BMW M4 GT4 yola çıktı

BMW’nin M Performance logolu yarışçı ailesi yeni bir üyeye daha kavuşmak üzere. Bavyeralıların performans departmanı bu kez M4 modelini yarışa hazırlıyor.

FIA’nın GT4 yarışları için geliştirilen model M4 GT4 adını alıyor. Henüz üretim versiyonunun lansmanına birkaç ay daha var ancak BMW tarafından yayınlanan ilk çizim görseli, otomobil hakkında birkaç fikir veriyor. Birçok M logolu modelden ilham alan GT4, temelini coupe modeline dayandırıyor.

BMW’nin klasik yarışçı çizgilerinin gözlendiği otomobilde büyük bir tasarım farklılığı yok. Elbette üretim versiyonunun bir dizi yarış parçalarıyla süsleneceği malum. Standart modelden daha hafif olması beklenen GT4’te, GTS’in karbon fiber tavanının yanı sıra yine daha bol karbon fiber kullanımı söz konusu. Kaputun altı içinse BMW standart coupe modelinin 425 beygirlik 3,0 litre çift turbolu motorunu kullanacağını belirtiyor. Elbette yine daha büyük turbo beslemeler ve yeni egzoz sistemiyle daha yarışçı bir versiyonla karşılacağız.

Bu yılın sonuna doğru pistte test edilmesi planlanan BMW M4 GT4, önümüzdeki yıl satışa çıkacak. Fiyat konusu belirsiz ancak M3 GT4’ün yaklaşık 140 bin dolardan satıldığını belirtelim.

YORUMLAR