reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Bosch’tan geleceğin teknolojilerine tarihin en büyük yatırımı

Motor, fren ve teknoloji olmak üzere otomobil dünyasının en büyük tedarikçilerinden birisi olan Bosch gelecek için tarihin en büyük yatırımını yaparak geleneğini sürdürmek istiyor.

Advertisement

Ulaşımın hemen her alanında tedarik sağlamaya devam eden Bosch bu rolünü geleceğin ulaşım teknolojilerinde de sürdürmek konusunda kararlı adımlar atmaya devam ediyor. Tesla dahil olmak üzere otonom sürüş sistemleri konusunda ciddi yatırımlar yaparak tüm eforunu Ar-Ge sürecine yönelden Alman devi bu alanda bu zamana kadar görülmemiş bir adım atmaya hazırlanıyor. Yapılan resmi açıklamayla 1,1 milyar dolarlık üretim tesisi için yatırım yapacağını açıklayan Bosch bu adımla birlikte tarihte tek seferde görülmüş en büyük yatırımı da yapmış olacak.


Almanya’nın Dresden kentinde yer alacağı açıklanan üretim tesisinde sürücüsüz otomobil teknolojilerinin yanı sıra akıllı ev sistemleri ve akıllı şehirler üzerine geliştirmeler yapacağı açıklanan Bosch, otomobillerin kokpit teknolojileri, hava yastığı sensörlerine de yeni üretim tesisinde yer verecek. İnşa sürecini 2019 yılında tamamlamayı planlayan marka yetkilileri 2021 yılından itibaren sürücüsüz otomobillerde kullanılacak çip ve yazılımları piyasaya sunma amacında. 130 yıllık bir geleneği günümüzde devam ettiren markanın yaptığı bu hamleyle pazarın rekabetçi yapısı içerisinde yine ön sıralarda yer alacağına hiç şüphe yok.