reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Gal Gadot’un Wonder Woman’dan elde ettiği kazanç şaşkınlık yarattı

Sıkı çalışma programı ve başarılı performansıyla adından söz ettiren Gal Gadot‘un Wonder Woman filminden elde ettiği kazanç gün yüzüne çıktı. Miktarın tahmin edilenin çok altında olması büyük şaşkınlık yarattı.

Advertisement

The Daily Dot’un haberine göre Gal Gadot başlangıçta üç filmlik bir anlaşmaya imza attı. Sözleşmede yer alan projeler arasında Batman v Superman: Dawn of Justice, Wonder Woman ve Justice League sayılıyor. Bu anlaşmaya göre başarılı oyuncu her bir film için 300 bin dolar almayı kabul ediyor.

Tahmin edeceğiniz üzere büyük bir Hollywood filminin başrolünde yer alan Gal Gadot’un proje başına 300 bin dolar kazanması oldukça şaşırtıcı. Kazancını düşüren etkenler arasında oyunculuk geçmişinin az olması gösteriliyor. Fakat Warner Bros.’un zamanında pek tanınmayan bir oyuncu olan Henry Cavill‘a Man of Steel için 14 milyon dolar ödeme yaptığını da göz ardı etmemek gerekiyor. İki oyuncunun ilk filminlerinden elde ettiği kazanç arasında dağlar kadar fark var.

Her ne kadar Warner Bros.’un politikası adaletsiz gibi görünse de, benzer durumlar geçmişte de yaşanmıştı. Chris Evans, 2011’de vizyona giren Captain America: The First Avenger için sadece 300 bin dolar almıştı. Elbette ünü arttıkça elde ettiği kazanç da artış gösterdi. Bunun yanında The Avengers ekibinde yer alanların çoğunun 200 bin dolar gibi bir ödeme aldığı biliniyor. Bu kadroda farklı muamele gören tek isim ise Robert Downey Jr. Tecrübeli oyuncu rol arkadaşlarının aksine 50 milyon dolar kazanmıştı. Dolayısıyla Gal Gadot’un film başına elde ettiği kazancın zaman içinde artacağı tahmin ediliyor.